Prvý film zo série Moja tučná grécka svadba vyšiel ešte v roku 2002 a už vtedy si získal veľkú popularitu. Film totiž poskytuje všetko, čo môžete od letnej romantickej komédie očakávať. O to viac, pokiaľ milujete grécku kultúru!

Dnes už kultový film približuje pohľad na kultúrne rozdiely v romantických vzťahoch a na to, akú významnú rolu v nich môže zohrávať aj vplyv rodinných príslušníkov. A to obzvlášť v takých kultúrach, v ktorých je rodina skutočnou prioritou. Dej sleduje život Grékyne Touly Portokalos, ktorá sa cíti nespokojná so svojím životom. Túži po zmene kariéry a po vzdelaní, a to aj napriek tomu, že jej rodina to považuje za neobvyklé. Nečakane sa však zamiluje do Iana Millera, ktorý nie je Grék. Táto situácia v jej rodine vyvoláva zmiešané reakcie.

Film bol natoľko úspešný, že v roku 2016 vznikla aj jeho druhá časť. Tá sa tentokrát zameriavala na manželský, a tiež rodičovský život Touly a Iana. Vo filme sa odhaľuje mnoho rodinných tajomstiev, ktoré ležali pod rúškom tajomstva príliš dlho. Film je opäť plný vtipných, niekedy až absurdných situácií, a nesie sa v podobnom duchu ako prvá časť.

To, či si rovnaký úspech získa aj tretia časť zistíme už čoskoro. Na 8. septembra je oficiálne naplánovaná premiéra filmu Moja tučná grécka svadba 3. Tentokrát dostaneme príležitosť sledovať rodinu Portokalosovcov na rodinnom výlete v Grécku. Film sľubuje, že sa môžeme tešiť na „srdečný a veselý výlet plný lásky a zvratov“.

Film bol natáčaný priamo v Grécku a mal by tak byť plný prekrásnych a dych berúcich scén. Nia Vardalos, režisérka a predstaviteľka Touly, spomína na natáčanie s radosťou: „Bolo to neuveriteľné. Bol to neuveriteľný zážitok. Bolo horúco a krásne a svietilo slnko. Bolo to jednoducho skvelé,“. Zdá sa teda, že sa máme s príchodom nového filmu naozaj na čo tešiť!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: IMDB.com, people.com / Foto: youtube.com/FocusFeatures