Adam Sandler je vo svete komediálnych filmov už známe a overené meno. So svojím filmovým štúdiom Happy Madison Productions už od roku 1999 pracuje na tvorbe filmov, z väčšej časti ide práve o komédie.

Tentokrát na Netflix priniesol Adam Sandler film You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah. Ako je zrejmé z názvu, film sa zameriava na život židovskej rodiny. Konkrétne sa dej krúti okolo mladej Stacy, ktorú čoskoro čaká jej Bat mitzvah. Je to pre ňu veľmi dôležitý deň, ktorý už od detstva plánuje spolu so svojom najlepšou kamarátkou Lýdiou. Ako to však v takom veku občas býva, životy dospievajúcich detí sa začnú komplikovať. Udržať si isté sociálne postavenie v škole, zaujať svoju prvú lásku a pomedzi to sa snažiť vychádzať s rodičmi, ktorí samozrejme ničomu nerozumejú, je skutočne náročné. A tak sa život mladej Stacy tesne pred jej židovským obradom začne zamotávať.

Adam Sandler iba vo vedľajšej úlohe

Čo sa týka hereckého obsadenie, skvelou správou je, že vo filme môžete vidieť Adama Sandlera. Po jeho boku sa objavila Idina Menzel, ktorej hlas môžete poznať z kultového animovaného filmu Ľadové kráľovstvo. V úlohách ich detí sa objavili Sandlerove dcéry,  Sadie a Sunny. Vo filme si zahrala aj Sandlerova manželka Jackie. Všetci herci odviedli skvelú prácu a ich výkony sú dôveryhodné.

Za jeden z problémov filmu však možno označiť jeho dĺžku. Dej je síce v podstate vhodný na komediálny film, avšak stačilo mu o poznanie menej času. Okrem toho, sledovať ako sa trinásťročné dievča snaží nájsť vo svojom živote rovnováhu je možno dostatočne vhodné na „vypnutie“ pri filme, avšak nie je to dostatočnou zárukou perfektnej zábavy, akú by ste od Sandlerovho filmu možno očakávali. You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah je teda fajn na zabitie času počas nudného večera, ale slzy smiechu určite pri ňom neočakávajte.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: netflix.com, IMDb.com / Foto: youtube.com/Netflix