Lewis Capaldi je meno, ktoré sa v poslednom čase v hudobnom svete skloňuje často. Dôvodov je viacero, medzi nimi napríklad jeho nový dokument, vydanie niekoľkých nových singlov či obrovské arénové turné. To všetko stihol Capaldi od jesene minulého roka.

Konečne je tu však to, na čo všetci čakali. Práve dnes totiž Lewis Capaldi vydal svoj nový album Broken By Desire to Be Heavenly Sent. Tento talentovaný spevák si pre fanúšikov pripravil celkovo dvanásť piesní. Až štyri z nich boli vydané ešte pred vydaním albumu.

Prvým singlom albumu je pieseň Forget Me, ktorú Capaldi vydal ešte 9. septembra. Túto pieseň vydal po trojročnej pauze a okamžite sa ňou vyšplhal na prvé miesto hudobných rebríčkov. Vo videoklipe opäť ukázal svoju bezprostrednú povahu a fanúšikom pripomenul, prečo ho majú tak radi.

Pieseň Pointless vyšla 2. decembra, Túto pieseň spevák napísal v spolupráci s Edom Sheeranom, s ktorým sú dobrí kamaráti. Capaldi strávil promovaním tejto piesne veľa času, a to obzvlášť na TikToku, kde sa snažil, aby sa stala virálnou.

How I’m Feeling Now je pieseň, ktorá sprevádzala Capaldiho nový dokument s rovnomenným názvom. Práve týmto dokumentom zverejneným na Netflixe si spevák zaručil ešte väčšiu pozornosť hudobného sveta.

Ďalším singlom albumu je pieseň Wish You the Best, ktorá vyšla 13. apríla. Táto pieseň sa paradoxne stala virálnou aj bez veľkej Capaldiho námahy. Dôvodom je najmä emotívny videoklip, ktorý zanechal vo fanúšikoch obrovskú vlnu pocitov.

Zvyšných osem piesní albumu vyšlo dnes, a tak ostáva otázkou ako dobre si povedú. Capaldiho popularita je tak vysoká, že úspech nového albumu je u fanúšikov veľmi pravdepodobný. Okrem toho je však tento umelec aj veľmi talentovaným skladateľom a hudobníkom, a preto sa azda nemusí obávať ani reakcie kritikov. Jeho mimoriadny hlas je už len čerešničkou na torte.

Ale keďže je Capaldiho štýl úplne rozdielny, než aký by sme mohli čakať od kohokoľvek iného, jeho vyjadrenia na nový album sú veľmi špecifické: „Je to nanič, úprimne, ani sa tým neobťažujte. V tejto fáze už mňa samého nebaví, keď to počujem, takže sa neobťažujte si ten album zaobstarať.“ Je otázkou, či to Capaldi myslel aspoň čiastočne vážne, alebo len ostáva verný svojej sarkastickej povahe.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: nme.com, billboard.com, pitchfork.com / Foto: youtube.com/LewisCapaldiVEVO