Nedávno sme vám priniesli článok o Medzinárodnom dni mačiek. Neubehol ani mesiac a už oslavujeme Medzinárodný deň psov! Napriek rastúcej popularite mačiek, psy stále patria na prvé miesto obľúbenosti v kategórii domácich maznáčikov. Dnes je tak skvelá príležitosť venovať vášmu psovi viac pozornosti, než zvyčajne.

Dlhšia prechádzka alebo výlet

Prechádzky sú vrcholom dňa každého psa. Určite ho poteší, ak ho vezmete na nejakú nezvyčajnú trasu a klasickú prechádzku o niečo predĺžite. Samozrejme je tiež skvelým nápadom zobrať vášho miláčika na výlet či už niekam do hôr, alebo k vode. Akýkoľvek spoločný čas sa počíta a na Medzinárodný deň psov o to viac!

Naučte ho nový povel

Spoločne strávený čas tréningom pomáha psom rozvíjať ich intelekt a upevňuje to váš vzťah. Na internete si môžete nájsť inšpiráciu na nejaký užitočný, alebo kľudne aj zábavný povel, ktorý by sa váš pes mohol naučiť. Určite si čas učenia s vami užije!

Upečte mu psie sušienky

Na internete je dnes mnoho receptov na rôzne psie pochúťky, ktorými svojho psa určite potešíte. Väčšina z nich je tiež veľmi nenáročná na prípravu, a tak ich zvládnete pripraviť za malú chvíľku.

Pomôžte psíkom v núdzi

Či už finančná, alebo akákoľvek iná pomoc, v útulkoch je mnoho psov, ktoré ju určite ocenia. Mnoho útulkov dokonca prijíma aj materiálnu pomoc v podobe rôznych diek, hračiek a iných pomôcok. V prípade, že vám to však čas nedovoľuje, môžete prispieť aj online spôsobom.

Venujte mu svoj čas

Doba je síce hektická, ale netreba zabúdať, že svet domácich maznáčikov sa krúti hlavne okolo ich majiteľov. Určite ich najviac potešíte práve plnohodnotne venovaným časom, v ktorom si užijú vašu prítomnosť a lásku. To vám samozrejme niekoľkonásobne opätujú.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: nationaldogday.com, sproutsocial.com / Foto: freepik.com