Tim Burton je známy svojím atypickým až excentrickým štýlom tvorenia filmov. Patrí k jedným z najvyhľadávanejších režisérov súčasnosti a jeho filmy sú zárukou kvality. Všetky sú prepojené práve jeho špecifickým štýlom režírovania!

Beetlejuice (1988)

Prvý úspešný celovečerný film, ktorý Tim Burton vytvoril, bol film Beetlejuice. Vo filme sa objavili hviezdy ako Alec Baldwin, Michael Keaton, Geena Davis či Winona Ryder. Skalných fanúšikov filmu určite poteší, že sa momentálne pripravuje druhá časť. Vyjsť by mala v roku 2024 a medzi nové tváre, ktoré by sa v ňom mali ukázať, patrí aj Jenna Ortega.  

Batman (1989)

Revolučný prístup k filmom o superhrdinoch ukázal Burton vo filme Batman. V tomto filme spolupracoval opäť s Michaelom Keatonom, ktorý si zahral Batmana. K nemu sa pripojil Jack Nicholson v úlohe Jokera. V roku 1992 vzniklo aj pokračovanie tohto filmu s názvom Batman sa vracia, v ktorom sa k hereckému obsadeniu pripojil napríklad aj Danny DeVito.

Nožnicovoruký Edward (1990)

Tento film bol začiatkom spolupráce medzi Timom Burtonom a Johnnym Deppom, ktorá neskôr priniesla mnoho nezabudnuteľných postáv a filmov. Úloha Edwarda dodnes pre Deppa ostáva jednou z jeho klasík. Ďalšími filmami, na ktorých tieto legendy spolupracovali sú napríklad Mŕtva nevesta, Sweeney Todd, Alica v krajine zázrakov, Charlie a továreň na čokoládu a mnoho iných. Toto obdobie bolo pre oboch umelcov skutočne zásadné v ich kariérach.

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej (2016)

Tento film vznikol na základe knižnej predlohy od Ransoma Riggsa. Ani v ňom nechýba elitné herecké osadenstvo s menami ako Asa Butterfield, Eva Green, Ella Purnell či Samuel L. Jackson.

Wednesday (2022)

Je oveľa viac bežné vidieť Tima Burtona režírovať filmy, no tentokrát si vzal na starosť aj seriál. Seriál Wednesday zožal obrovský komerčný úspech a vystrelil herečku Jennu Ortegu k sláve. Dnes už sa pracuje na jeho druhej sérii, o ktorej sa však zatiaľ viac detailov nevie.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: IMDb.com, britannica.com / Zdroj: youtube.com/NewYorkTimesEvents