V kalendári pripadol Medzinárodný deň mačiek na 8. augusta. Každoročne tak môžu milovníci týchto rozkošných domácich maznáčikov osláviť tento deň rôznymi špeciálnymi spôsobmi. Prinášame vám niekoľko z nich na inšpiráciu.

Strávte dnes so svojím mačacím priateľom extra čas navyše

Práve v tak hektickej dobe, v akej dnes žijeme, je čas niečo veľmi vzácne. Ľudia majú menej času nie len na svoje záľuby, ale aj na seba navzájom. To sa samozrejme týka aj ich domácich miláčikov. Skúste dnes, ak je to možné, venovať o niečo dlhší čas svojím milovaným mačkám a oslávte tak s nimi ich špeciálny deň.

Hrajte sa s vašou mačkou aspoň 5 minút

Mačky sa od psov síce líšia v mnohých veciach, avšak na trénovanie ich zmyslov si tiež vyžadujú špeciálnu pozornosť. Pomôcť im môžete napríklad rôznymi hrami, ktoré si s nimi môžete vyskúšať. Na internete je možné nájsť množstvo tipov na spôsoby hrania sa s mačkami a v prípade, že nie ste až taký kreatívny, môžete tiež siahnuť po hračkách dostupných v obchodoch. Mačkám by ste sa spoločnou hrou mali venovať aspoň 5 minút každý deň.

Pochváľte sa na sociálnych sieťach

Takýmto spôsobom môžete pomôcť šíriť povedomie nie len o Medzinárodnom dni mačiek, ale tiež o problémoch, na ktoré chcú ľudia pomocou neho poukázať. Cieľom tohto dňa je zvýšiť povedomie o možnostiach, ako sa správne starať o mačky a povzbudzovať tak ich fyzické zdravie aj duševnú pohodu. Okrem toho však upozorňuje aj na stále pretrvávajúci problém miliónov mačiek na svete, ktoré sa ocitli v zlých životných podmienkach.

Môžete prispieť lokálnemu útulku alebo internetovej zbierke

Pokiaľ vám to finančná situácia umožňuje, ktorýkoľvek útulok vo vašom okolí sa určite poteší aj tej najmenšej pomoci. Útulky sú preplnené a častokrát sú odkázané práve na pomoc ľudí. Prispieť však môžete častokrát aj fyzickým darom v podobe krmiva či hračiek. V niektorých útulkoch radi príjmu napríklad aj pomocnú ruku. Ak však máte obmedzené časové možnosti, môžete prispieť do internetových zbierok rôznych organizácii, ktoré sa venujú pomoci mačkám.

Medzinárodný deň mačiek je však samozrejme iba zdôrazneným potrieb vašich mačacích priateľov. Venovať im zvýšenú pozornosť a pravidelne sa s nimi hrať je dôležité v každom jednom dni. Mačky sa vám za vašu starostlivosť vďačne odmenia práve ich láskou. Veď nie nadarmo sa stávajú čoraz viac obľúbeným domácim maznáčikom!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: icatcare.org, ndtv.com, feliway.com / Foto: freepik.com