Už v sobotu 15. apríla vystúpi Eros Ramazzotti v rámci svojho svetové turné Battito Infinito World Tour v Bratislave. Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstaví okrem svojich najväčších hitov aj svoj nový album Battito Infinito.

Dnes už legendárny taliansky spevák a skladateľ, Eros Ramazzotti, je pýchou svojej rodnej krajiny. Nie len v Taliansku, ale aj v iných krajinách celého sveta sa teší už niekoľko desiatok rokov ohromnej popularite. Jeho úspešná kariéra začala v 80. rokoch, keď sa niekoľkými úspešnými hitmi zapísal do povedomia ľudí a stal sa známym naprieč Európou a neskôr aj po celom svete. Vydával jeden úspešný album za druhým a v roku 1990 sa po vydaní svojho piateho študiového albumu stal prvým talianskym umelcom vystupujúcim v Radio City Music Hall, najväčšom divadle sveta nachádzajúcom sa v Rockefellerovom centre v New Yorku.

Jeho úspech neutíchal ani v nasledujúcich rokoch. Pokračoval v tvorení a vydávaní albumov, ktorých sa predali milióny po celom svete. Stal sa obľúbeným najmä vďaka svojmu unikátnemu hlasu a romantickým piesňam. Taktiež pravidelne vyrážal na svetové turné, na ktorých si ho vypočuli milióny ľudí. Na konte ma za svoju kariéru aj desiatky duetov, a to s tými najväčšími umelcami sveta. Medzi nimi sú napríklad Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli, Tina Turner, Cher a mnoho ďalších.

Jeho úspešná kariéra pokračuje dodnes

Jeho obdivuhodná kariéra však pokračuje naďalej. Tento 59-ročný spevák v hudbe nezaháľa ani v súčasnosti. V septembri minulého roku vydal po štyroch rokoch nový album s názvom Battito Infinito. K tomuto albumu samozrejme pripojil aj svetové turné s rovnomenným názvom, pričom nezabudol ani na slovenských fanúšikov. Fanúšikovia, ktorí sa nezúčastnili 8. marca jeho koncertu v košickej Steel Aréne, tak majú druhú šancu si jeho veľkolepú šou nabitú hitmi vychutnať.

No a na čo sa môžu fanúšikovia tešiť? Eros Ramazzotti sľubuje divákom premyslenú a veľmi osobnú šou. Podľa jeho slov sa zapojil veľmi podrobne do produkcie a každej drobnosti plánovania. V každom koncerte sa tak nachádza kúsok jeho príbehu. Takýmto spôsobom chce s fanúšikmi spoločne osláviť vydanie svojho nového albumu.  

Vstupenky na bratislavský koncert sú do veľkej miery vypredané, stále sa však v sieti Ticketportal dá nájsť pár voľných lístkov. Zakúpiť sa dajú na tomto odkaze. Koncert tohto talianskeho umelca je určite príjemným spôsobom, ako stráviť jarný víkendový večer.

Eros Ramazzotti Battito Infinito World Tour / Zdroj: ticketportal.sk

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: ramazzotti.com, panoramitalia.com / Foto: youtube.com/ErosRamazzottiVEVO, ticketportal.sk