Calum Scott je jedným z mnohých umelcov, ktorí potvrdzujú, že talentové šou ešte stále majú zmysel. Tomuto britskému spevákovi stačilo jediné vystúpenie na to, aby si získal srdce nejedného diváka. V máji majú slovenskí fanúšikovia možnosť tento obrovský talent vidieť aj naživo.

V roku 2015 zaznamenal mimoriadny úspech v šou Britian’s Got Talent po tom, čo sa jeho vystúpenie stalo takmer okamžite virálnym. Calum Scott svojím unikátnym hlasom, skvelým talentom a srdcervúcou verziou piesne Dancing on My Own chytil v tejto talentovej šou za srdcia milióny ľudí. Bol medzi nimi aj prísneho porotcu Simona Cowella, ktorý umelca prostredníctvom zlatého bzučiaka poslal priamo do semifinále.

Aj napriek skutočnosti, že spevák túto súťaž nevyhral, otvorili sa mu dvere priam k hviezdnej kariére. Po tejto skúsenosti Brit nadviazal veľkým množstvom živých vystúpení a vydaním oficiálnej verzie spomínanej piesne, ktorá ho vystrelila ku hviezdam.

V roku 2016 sa mu podarilo podpísať zmluvu s americkou nahrávacou spoločnosťou Capitol Records. V tom istom roku uskutočnil aj svoj americký televízny debut v šou Late Night with Seth Meyers. Jeho pozíciu vychádzajúcej hviezdy definitívne potvrdilo v roku 2018 vydanie jeho debutového albumu Only Human. Nachádzal sa na ňom aj singel You are the Reason, ktorý sa stal obrovským hitom a hymnou všetkých romantických duší či svadobných tancov.

Úspešná kariéra pokračuje

Scott pokračuje vo svojej úspešnej kariére aj naďalej. Minulý rok vydal svoj druhý album Bridges, na ktorom sa nachádzajú mnohé úspešné hity, ako napríklad song Biblical, If You Ever Change Your Mind či Heaven. V súčasnosti sa považuje za jedného z najpopulárnejších spevákov, o čom svedčí aj niekoľko nominácií na rôzne ocenenia, ktoré sa mu zatiaľ podarilo za svoju kariéru utŕžiť, medzi nimi dokonca aj dve nominácie na Brit Awards.

V roku 2023 sa tento 34-ročný talentovaný umelec chystá na turné, pričom jednou z jeho zastávok je aj Bratislava, kde sa predvedie už 1. mája. Nebude to však jeho prvé vystúpenie na Slovensku. Slovenskí fanúšikovia mali šancu ho vidieť už v roku 2022 ako jedného z headlinerov nového hudobného festivalu LOVESTREAM. Ani jeho českí fanúšikovia však neostanú zabudnutí. Spevák sa zastaví v rámci svojho turné aj v Prahe, a to už 30. apríla. Jeho koncerty majú skvelé odozvy a prinášajú ideálny kompromis medzi energickými popovými skladbami a dojímavými romantickými baladami. Je to určite zážitok, ktorý stojí za zváženie.

Calum Scott - cover album
Cover album Calum Scott / Zdroj: Facebook Calum Scott

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: allmusic.com, capitolrecords.com / Foto: Twitter.com – Calum Scott