64. ročník odovzdávania cien Grammy sa bude konať v Las Vegas 3. apríla. Kto sa tam objaví? Kto je nominovaný a kto vyhrá?

Olivia Rodrigo, Billie Eilish, BTS a Lil Nas X vystúpia 3. apríla na 64. ročníku odovzdávania cien Grammy, oznámila v utorok nahrávacia akadémia.

Spolu so speváčkou a skladateľkou Brandi Carlile a country duom Brothers Osborne sú prvou várkou účinkujúcich ohlásených na šou, ktorú kvôli pandémii presunuli o deväť týždňov. Po prvýkrát sa koná v Las Vegas. Moderátorom je Trevor Noah z „The Daily Show“.

grammy

Rodrigo a Eilish sa uchádzajú o sedem cien a budú medzi sebou súťažiť o nahrávku, album a pieseň roka. Rodrigo, ktorej debutový album „Sour“ bol jedným z najväčších hitov minulého roka, sa tiež uchádza o najlepšieho nového interpreta. Vďaka tomu sa zvyšuje pravdepodobnosť, že by mohla vyhrať štyri najlepšie ocenenia – prvýkrát od Eilish v roku 2020. Najväčšou hrozbou pre Rodrigo je samotná Eilish. Drží nomináciu na album roka za svoj album Happier Than Ever. Jeho titulná skladba je v kategórii Nahrávka roka a Skladba roka. Okrem toho je Evermore od Taylor Swift taktiež nominovaný na album roka.

Ale napriek tvrdej konkurencii niekoľko odborníkov, vrátane odborníkov z VultureBillboard, tvrdí, že Olivia Rodrigo získa všetky štyri ceny.

Lil Nas X, spevák a rapper, ktorý sa preslávil pred tromi rokmi vďaka albumu „Old Town Road“, má tiež na konte päť nominácií vrátane albumu roka.

Avšak najviac nominácií má Jon Batiste, celkovo 11, Carlile bol nominovaný v štyroch kategóriách, z toho dvakrát za pieseň roka. Okrem toho majú Brothers Osborne dve nominácie a BTS jednu.

Dni pred tohtoročným odovzdávaním cien Grammy bol Jungkook z BTS pozitívne testovaný na vírus, čo možno naruší jedno z najočakávanejších vystúpení nadchádzajúceho vysielania.

„Účasť Jungkooka na Grammy v Spojených štátoch určia miestne predpisy COVID-19,“ dodáva HYBE vo svojom príspevku k tejto záležitosti.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: nytimes.com | Foto: grammy, instagram.com/billieeilish, instagram.com/oliviarodrigo, instagram.com/jungkook.97, instagram.com/bts.bighitofficial

reklama