K Ewanovi McGregorovi sa pripoja herci zo Star Wars – Hayden Christensen, Joel Edgerton a Bonne Piesse. Novými tvárami budú Kumail Nanjiani, Indira Varma a Rupert Friend.

Projekt Obi-Wana Kenobiho, ktorý pôvodne navrhli ako film, sa objaví ako šesťepizódová limitovaná séria Disney+. Príbeh sa začína 10 rokov po Star Wars: Revenge of the Sith, v ktorej bol Kenobi svedkom korupcie svojho najlepšieho priateľa a učňa Anakina Skywalkera, keď sa mladý Jedi zmenil na Dartha Vadera. 9. marca 2022 pre Disney investorov premietli teaser a krátko na to ho posunuli verejnosti. Už ste ho videli?

Obi-Wan Kenobi je dobrý bojovník, ktorý používa Silu na poznanie a obranu, berie kód Rádu veľmi vážne. Bez ohľadu na to, kam ide, Obi-Wan tu bude musieť urobiť niekoľko ťažkých rozhodnutí, aby ochránil svoj posledný triumpf proti Darthovi Vaderovi a Impériu v tejto šesťepizódovej limitovanej sérii.

Ukážka tiež ponúka malý pohľad na myslenie hlavnej postavy. Keď sa začne, počujeme ho ako hovorí: „Boj sa skončil… Prehrali sme.“

star wars

Obsadenie

Okrem návratu McGregora ako „Starého Bena“ sa Christensen vráti ako Darth Vader.

McGregor a Christensen však nie sú jedinými hercami z Prequel trilógie, ktorí sa majú vrátiť. V tlačovej správe oznamujúcej blížiaci sa začiatok výroby Lucasfilm odhalil, že Joel Edgerton a Bonnie Piesse sú späť.

Séria tiež uvidí zdravé množstvo nových tvárí.

Maya Erskine je najnovšou herečkou, ktorú údajne obsadili. Predtým oznámení boli Moses Ingram, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell a herec a režisér Benny Safdie.

Špekulácie o rolách, ktoré budú hrať, sa okamžite začali. Varma bola napríklad rýchlo prepojená s postavami ako Satine Kryze (Obi-Wanova dlho stratená láska), postavami hviezdnych rebelov ako Siedma sestra a guvernér Pryce a dokonca aj sithským vrahom Asajj Ventress. Ukážka z 9. marca ponúka jeden rýchly pohľad na Varmu v uniforme imperiálneho dôstojníka, čo posilňuje špekuláciu, že by mohla hrať Pryce.

star wars

Ale je rovnako možné, že ide o úplne novú postavu. V skutočnosti je pravdepodobné, že väčšiu časť nového obsadenia budú tvoriť úplne nové postavy.

Premiéry sa dočkáme 27. mája.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: rottentomatoes.com | Foto: imdb, pexels

reklama