Čínski seniori sedávajú v supermarketoch a podchodoch kvôli klimatizácii a ochrane pred extrémnymi horúčavami.

Seniori v Číne sa denne ponáhľajú do supermarketov, aby sa vyrovnali s extrémnymi teplotami. Krajinu totiž zasiahla jedna z najhorších vĺn horúčav na svete. Rekordné horúčavy za posledné desaťročia narušili dodávky energie a zhoršili sucho. Časté výpadky prúdu sa stali normou a keďže neznesiteľné teploty už prekročili 40°C, ľudia v juhozápadných provinciách Číny vzali veci do vlastných rúk. Títo obyvatelia našli zaujímavý spôsob, ako poraziť teplo. Sedávajú v supermarketoch.

Väčšina ľudí sedí na podlahe alebo si nosia vlastné stoličky z domu. Niektorí dokonca siahli po ručne tkaných vejároch, aby sa ešte viac ochladili.

Aby prežili horúčavy, stovky čínskych seniorov taktiež strávili hodiny fajčením, hraním kariet a driemaním v preplnených a „chladných“ podchodoch mesta.

Klimatizácia a chlad v podzemí poskytujú úľavu od extrémnych vonkajších teplôt. Miestne meteorologické agentúry uvádzajú, že 15 okresov zaznamenalo v posledných týždňoch rekordné teploty.

18. augusta okres Beibei údajne dosiahol 45 stupňov Celzia, zatiaľ čo Sichuan zažil až 43,8 stupňa Celzia.

Explained | China's record heatwave, drought and the fallout - The Hindu

V niekoľkých provinciách v Číne viedli horúčavy aj k výpadkom elektriny. Odborníci tvrdia, že intenzita, rozsah a trvanie horúčav v Číne by sa mohli stať jednou z najhorších na svete.

V piatok by mali teploty na juhozápade Číny konečne klesnúť pod 35 stupňov Celzia.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: indonesia.postsen.com, newsbeezer.com| Foto: The Hindu