Do kín koncom marca dorazila epická novinka, ktorá v sebe spája humor, fantasy a akciu. Milovníkom hry Dungeons & Dragons tento film určite spraví radosť!

Inšpiráciou bola hra

Dungeons & Dragons je fantasy hra, ktorá vyšla prvýkrát v roku 1974. Ide o kooperačnú hru, v ktorej každý hráč získa svoj herný charakter, s ktorým sa následne vydáva na dobrodružstvá. Tie ovplyvňuje Dungeon Master, ktorý rozpráva príbeh a ovláda monštrá či postavy, s ktorými hráči prichádzajú do styku. Hráči sa spoločne rozhodujú, ako budú prekonávať jednotlivé úlohy tak, aby pracovali so silnými aj slabými stránkami svojich postáv. Skvelou výhodou tejto hry je, že umožňuje hranie rolí. Takým spôsobom sa každý hráč môže aspoň na istú chvíľu vcítiť do úplne iného charakteru a vyskúšať si tak niečo nové.

Táto hra sa aj do dnešného dňa teší ohromnej popularite. Ešte viac pozornosti si však získala po tom, keď stala súčasťou seriálu Stranger Things. V ňom sa objavuje ako veľmi významný element už od samého začiatku prvej série. Táto hra sa následne dočkala aj hernej verzie Stranger Things Dungeons & Dragons Starter Set inšpirovanej práve týmto seriálom. Fanúšikovia si tak môžu vyskúšať dobrodružstvo v role filmových hrdinov, ktorých poznajú z obrazoviek.

Stranger Things Dungeons & Dragons Starter Set / Zdroj: dnd.wizards.com

Diváci si film obľúbili

Tentokrát sa však táto fantasy hra stala inšpiráciou pre film, ktorého réžiu si vzali na starosť John Francis Daley a Jonathan Goldstein. Snímka ponúka divákom pútavý príbeh hlavného hrdinu Edgina, ktorý sa snaží napraviť svoje chyby z minulosti. Spolu s neobvyklou skupinkou, ktorú tvorí barbarka Holga, čarodejník Simon a druidka Doric, sa vydáva na dobrodružstvo za stratenou relikviou. Každý z nich sa pritom snaží prekonať aj svoje vlastné nedostatky a omyly. Počas ich výpravy im stojí v ceste množstvo výziev, ktoré musia postupne spoločnými silami zdolávať.

Tento film okrem unikátnych postáv a zaujímavého deja prináša aj veľkú dávku humoru. Postavy sa neberú zbytočne príliš vážne a majú medzi sebou dynamické vzťahy, pri ktorých sa divák nebude nudiť. Skvelo sa navzájom dopĺňajú, pričom vyvažujú svoje silné a slabé stránky. Okrem toho má tento snímok ešte jednu obrovskú výhodu. Tou je vynikajúce herecké obsadenie, ktoré len vyzdvihlo jedinečnosť jednotlivých postáv. V hlavnej úlohe sa predstavili napríklad Chris Pine, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page či Hugh Grant. Film Dungeons & Dragons: Česť zlodejov teda určite stojí za to, pokiaľ milujete fantasy a chcete sa v kine poriadne zasmiať!

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: imdb.com, dnd.wizards.com, netflix.com / Foto: youtube.com/paramountpictures, dnd.wizards.com