Po doživotnom zákaze viesť motorové vozidlá nafúkal vodič z Veľkej Lomnice v okrese Kežmarok viac ako štyri promile. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že 62-ročný muž už čelí obvineniu. Policajná hliadka ho zadržala v pondelok (21. 8.) popoludní po tom, ako sa na Jilemnického ulici vo Veľkej Lomnici zrazil s iným autom.

„Muž počas jazdy prešiel do protismeru a narazil do druhého auta. Policajná hliadka po príchode na miesto podrobila oboch vodičov kontrole, okrem iného aj dychovej skúške. V prípade 62-ročného vodiča bol výsledok šokujúci, presiahol hodnotu 4,1 promile,“ priblížila hovorkyňa. Hliadka následne zistila, že tomuto mužovi už v roku 2019 okresný súd uložil trest zákazu činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel na doživotie, a to za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Nenapraviteľný vodič skončil v cele policajného zaistenia. Pri dopravnej nehode vznikla škoda na motorových vozidlách vo výške 900 eur. Prípad vyšetruje Okresný dopravný inšpektorát v Kežmarku,“ dodala Ligdayová s tým, že muž bol obvinený z trestných činov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: Freepik