Olivia Rodrigo prehovorila. Okrem tohto vyhlásenia jej ušlo i niekoľko nepekných slov. Ide o vyjadrenie sa k nedávnemu zákonu týkajúceho sa potratov v USA.

Speváčka Olivia Rodrigo vystúpila na Glastonbury Festival, kde pozvala na pódium i Lily Allen.

Olivia Rodrigo a Lily Allen sa pripojili k zboru hudobníkov, ktorí vyjadrili svoje rozhorčenie nad piatkovým rozsudkom súdu.

Počas svojho vystúpenia na festivale v Glastonbury v sobotu Rodrigo pozvala Allen na pódium, aby zaspievali pieseň od Allen z roku 2009: „F— You“.


„Som zničená a vydesená, že toľko žien a toľko dievčat kvôli tomu zomrie,“ povedala Olivia.

„Túto ďalšiu skladbu chcem venovať piatim členom Najvyššieho súdu, ktorí nám ukázali, že na konci dňa je im sloboda ukradnutá.“


Zatiaľ čo Allen zdvihla prostredné prsty, Rodrigo vymenovala sudcov Samuela Alita, Clarence Thomasa, Neila Gorsucha, Amy Coney Barrett a Bretta Kavanaugha.

„Nenávidíme vás!“ oznámila predtým, ako sa pustila do piesne.


Rodrigo predstavila Allen publiku žiarivým spôsobom a nazvala ju „najneuveriteľnejšou skladateľkou, najúžasnejšou umelkyňou, najúžasnejšou osobou“.

Medzitým Lizzo v piatok oznámila, že ona a Live Nation spoja svoje sily a darujú 500 000 dolárov na Planned Parenthood a Národnú sieť potratových fondov. Neskôr v ten deň sa Rage Against the Machine zaviazali vyčleniť svoje výnosy z dvoch koncertov vo Wisconsine a Illinois – zatiaľ 475 000 dolárov – na prístup k reprodukčnej zdravotnej starostlivosti v týchto štátoch.

Barack a Michelle Obamovi tiež vyjadrili svoju nespokojnosť s týmto rozhodnutím. Spolu so známymi osobnosťami vrátane Taylor Swift, Shonda Rhimes, Bette Midler a Rita Moreno.

Prezident Joe Biden to v piatok podľa agentúry AP označil za „smutný deň pre súd a pre krajinu“. Potom tweetoval o dôležitosti voľby viacerých vedúcich predstaviteľov štátov na ochranu týchto práv na miestnej úrovni.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: ew.com | Foto: instagram.com/lilyallen, instagram.com/oliviarodrigo

reklama