Conan Gray sa konečne vracia s novou hudbou! Ide o prvú hudobnú novinku od minulého leta, kedy vydal svoj druhý album Superache. Z toho sa napokon stal veľký úspech, hoci pravdepodobne nedosiahol výšiny Grayovho debutového albumu Kid Crow.

Je tak otázkou, ako si povedie Conan Gray s novou hudbou v tentokrát. Vo svojom najnovšom hite, ktorý vyšiel minulý piatok, sa snaží zachytiť pocit, ktorý pociťuje, keď sa mu v akejkoľvek situácii zapne jeho obľúbená pieseň. K tomu samozrejme doladil aj videoklip, ktorému nechýba hravá atmosféra.

Videoklip s retro atmosférou

„Chcel som, aby videoklip k Never Ending Song bol príkladom toho, čo si všetci želáme, aby sme mohli urobiť, keď sa začne prehrávať naša obľúbená pieseň. Ste vtiahnutí do svojho vlastného malého sveta, kde zrazu všetko vyzerá ako hudobné video,“ priblížil Gray v rozhovore o jeho novinke, „vaša chôdza sa spojí s rytmom, váš outfit pôsobí o niečo viac cool – proste si chcete zaspievať.“

Videoklip sleduje Graya, ktorý prišiel do supermarketu, v ktorom hrá jeho pieseň. Spevák sa necháva strhnúť hudbou a tancuje medzi uličkami, pričom sa k nemu samozrejme pripoja aj ostatní ľudia v supermarkete. Pri tejto hudobnej novinke sa mladý spevák inšpiroval 80. rokmi, a to nie len čo sa týka vizuálu videoklipu a outfitov, ale aj samotnej piesne.

„V živote som zažil toľko chvíľ, keď som bol napríklad v supermarkete, v škole či kdekoľvek na verejnosti, a zúfalo som sa chcel nechať strhnúť do plnohodnotného tanečného a speváckeho čísla, ale nemohol som. Never Ending Song je presne taký typ piesne,“ priblížil Gray svoju inšpiráciu pri tvorení piesne.

Mladý spevák o sebe priznáva, že ho baví maskovať svoj smútok za veselú hudbu. Takouto piesňou má byť práve aj novinka Never Ending Song, pričom ju Gray opisuje skôr ako oslavu emócií. „Je o bolestivom a búrlivom vzťahu, ktorý nikdy nezomrie bez ohľadu na to, koľkokrát ho zabijete. Príbeh sa len vlečie a pokračuje. Možno je to zámerné, alebo možno tajne nechcete, aby to niekedy skončilo.“

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: rollingstone.com, billboard.com / Foto: conangray.com