Celebrity majú vďaka sláve a úspechu viac peňazí, než si dokážeme predstaviť. Viacerí z nich však poriadne nevedia, ako hospodáriť s financiami. Typickým príkladom sú produkty, ktoré nesú mená známych osobností. Nemáme na mysli tie užitočné výrobky, ako sú módne značky, parfémy, kozmetika či rôzne séra na rast vlasov. Mnohé hviezdy vrazia milióny do nezmyselných produktov, ktoré nielenže vôbec nevyužijeme, ale sú doslova aj hanbou marketingového trhu. Tieto nápady nám priblížil časopis Best Life.

Shaq Fu ako jedna z najhorších videohier všetkých čias

Nie každý by použil slávneho basketbalistu ako hlavného hrdinu vo videohre bojových umení. Pôvodný Shaq Fu z roku 1994 je všeobecne považovaný za jednu z najhorších videohier všetkých čias. Bol pomenovaný podľa Shaqa, bývalého hráča NBA, ktorého celé meno je Shaquille O’Neal. Aj napriek tomu, že si hra nezískala popularitu, vyšlo v júni 2018 pokračovanie s názvom „Shaq Fu: A Legend Reborn“, ktoré si taktiež získalo negatívne ohlasy. Hracie produkty určené pre deti sa takmer vždy stávajú terčom kritiky.

Rakva zdobená kapelou KISS

Pokiaľ vaši nebohí príbuzní milovali glam rockovú skupinu Kiss, ktorej členovia sú ľahko identifikovateľní svojimi pomaľovanými tvárami, tak táto rakva je pre nich ako stvorená. Ale povedzme si úprimne, naozaj by niekto kúpil truhlu tohto typu? Nápad je skutočne originálny, ale týmto „štýlom“ by sme mohli zneuctiť pamiatku našich zosnulých. Rakva zdobená logom a obrázkami členov Kiss sa na trh dostala v roku 2001.

Produkty: rakva KISS

Sestry Olsenové na zubnej paste

Kedysi najkrajšie dvojičky sveta Mary-Kate a Ashley majú na konte viacero produktov, ktorými sa môžu pýšiť. V oblasti marketingu a biznisu sa presadili vďaka vlastnému časopisu, stolovej hry, ale aj množstva CD. V súčasnosti pôsobia ako módne návrhárky a pevne veríme, že sa nevrátia do čias, keď vymysleli zubnú pastu Aquafresh BubbleCool. Na trh bola uvedená v roku 2003. Sestry Olsenové mali v tom čase 17 rokov, ale na zubnej paste boli fotografie, na ktorých mali 13 rokov, pretože chceli docieliť to, aby sa predávala najmä pre tínedžerov. Odporná príchuť pasty im však nepriniesla šťastie v tomto smere podnikania.

Jedlá kozmetika Jessicy Simpsonovej

Americká speváčka a herečka Jessica Simpson splnila sen každej tínedžerky. Predstavte si, že parfém, ktorý bežne používate, vás môže lákať nielen svojou vôňou, ale aj chuťou. V roku 2004 totiž nastal prudký zvrat v kozmetickom priemysle, pretože Simpsonovej produkty ste mohli pokojne vypiť. Jej Dessert Beauty zahŕňal lesk na pery, krémy, šampóny, telové mlieko či parfumovaný sprej na vlasy i telo. Voňavé a ochutené produkty boli dokonca vhodné aj pre mužov.

Produkty: Jedlá kozmetika

Sylvester Stallone a jeho puding z plechovky

Produkt svetoznámeho herca, ktorý stvárnil Rockyho a Ramba, sa nazýva High Protein Pudding. Na trh sa dostal v roku 2004 a bol predávaný spoločnosťou GNC, ktorá sa špecializuje na produkty súvisiace so zdravím a výživou, vrátane vitamínov, doplnkov, minerálov, bylín, športovej výživy, diéty a energetických produktov. Z trhu zmizol okolo roku 2012, a to po vyriešení veľmi zdĺhavého súdneho sporu okolo pudingu s nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom bielkovín.

Predražený steak od Donalda Trumpa

Predtým, ako sa Donald Trump stal prezidentom Spojených štátov amerických, predával predražené mäso. V roku 2007 sa Trumpove steaky predávali výhradne prostredníctvom spoločností The Sharper Image a QVC v rámci trojmesačného skúšobného obdobia. Tieto kusy hovädzieho mäsa sa označovali za najlepšie a najchutnejšie na svete, a to možno iba podľa sloganu, keďže kvôli ich vysokej cene ľudia neprejavovali žiadny záujem o steaky.

Mansinthe alias Mansonov absint

Spevák Marilyn Manson sa rozhodol podeliť o svoju lásku k absintu so svetom pomocou produktu s názvom Mansinthe. V auguste 2007 bol oficiálne vydaný a stál vyše 60 až 70 dolárov. Nehoda počas vystúpenia v newyorskej Hammerstein Ballroom, kvôli ktorej ho previezli do nemocnice, nakoniec prinútila Mansona skoncovať s absintom. Ďalším dôvodom bolo uvedomenie si faktu, že alkohol zatemňuje náš mozog.

Katy Perry a jej „kotlíkové“ kukuričné lupienky

Svoje vlastné občerstvenie snov vynašla aj popová hviezda Katy Perry pod názvom Kettle Corn Popchips. Čierny obal zvýrazňovala ružová a fialová farba, namiesto bodky sa písalo srdiečko. Typický produkt od ženy! Speváčkine popchips boli vyrábané zo zemiakových a kukuričných výrobkov, len boli o niečo sladšie ako tie klasické. Kettle corn je v skutočnosti sladká odroda popcornu a tradične sa vyrábala v liatinových kotlíkoch, odtiaľ pochádza aj samotný názov produktu. Na trhu sa objavil začiatkom roka 2013.

Produkty: Kettle Corn Popchips

Káva s podpisom Davida Lyncha

David Lynch je americký filmový režisér, herec, scenárista, spisovateľ a maliar. Okrem iného je veľkým fanúšikom a vášnivým konzumentom kávy. V istom bode svojho života vypil denne až 20 šálok instantnej kávy. Chuťovo otestoval stovky káv, aby našiel perfektnú organickú zmes. David Lynch Signature Cup Coffee z roku 2015 je jedinečná zmes organicky pestovaných stredoamerických a indonézskych kávových zŕn. Chuťové tóny tohto espressa možno opísať ako bohaté, šťavnaté a čokoládové. Existuje nesmierne veľa druhov káv, preto podnikať v tomto smere je vskutku náročné. Jeho meno si ale radšej spájame s dobrými strašidelnými filmami ako s obľúbeným ranným nápojom.

Produkty: David Lynch Signature Cup Coffee

Detektor kovu s podpisom Billa Wymana

Bill Wyman je predovšetkým známy z rokenrolovej kapely The Rolling Stones, v ktorej hrával na basu. Je veľká šanca, že ho stretnete niekde na pláži a v ruke bude mať detektor kovov. Ale nie hocijaký, nájdete na ňom jeho podpis! Wyman považuje detekciu objektov z kovu za najväčšiu záľubu na Zemi a jasným dôkazom je jeho vlastná značka. Keď je detektor kovov zapnutý, zaznie vysoký tón, ktorý vám oznámi, či sa nachádzate nad pokladom, ktorý má hodnotu, ako napríklad zlato, alebo nízky tón označujúci menejcenný kov, ako je železo.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: bestlifeonline.com & ČoJee!? | Foto: imdb.com, kissonline.com, mtv.com, gettyimages.com, amazon.com, sharperimage.com, shopwinedirect.com & etsy.com

Reklama