Rok 2021 bol nabitý silným programom vďaka skvelým hereckým výkonom a kreatívnym príbehom týchto obľúbených seriálov.

Pozrime sa spätne na zoznam seriálov, ktoré nás bavili a o ktorých sme nemohli prestať rozprávať.

zoznam seriálov

Mare of Easttown

Limitovaná séria kriminálnej drámy sa zameriava na detektívku z Easttownu Mare Sheehan (Winslet). Tá vyšetruje vraždu mladého dievčaťa a zmiznutie ďalšieho v malom meste v Pensylvánii. Navyše sa snaží udržať svoj osobný život pohromade po smrti svojho syna, rozvode a boji o opatrovníctvo so svojou bývalou nevestou.

Vincenzo

Počas návštevy svojej vlasti dá kórejsko-taliansky právnik mafie bezkonkurenčnému konglomerátu ochutnať vlastnú medicínu. Príbeh David verzus Goliáš sa mení na príbeh o pomste. Song Joong-ki ako Vincenzo sa stáva sadistickým, pričom sa od publika očakáva, že mu to odpustí.

WandaVision

Pomocou rôznych štýlov situačnej komédie prechádzame desaťročiami. Táto séria sa zameriava predovšetkým na Wandu a spôsoby, ktorými sa naučila vysporiadať sa so svojím trápením a smútkom po udalostiach Endgame.

Money Heist

Tento rok znamenal pre Money Heist začiatok konca. To ukazuje piata a posledná sezóna, pričom posledných päť epizód vyšlo v decembri. Po viac ako dvoch rokoch premýšľania, ako skupina unikne svojej druhej lúpeži v španielskej kráľovskej mincovni, sme sa dočkali uspokojivého konca milovaného seriálu.

Midnight Mass

Limitovaná séria sa sústreďuje na návrat Rileyho Flynna na Crockett Island, aby tam žil so svojou rodinou. Stane sa tak po tom, čo si odpyká čas vo väzení. Navyšer sa v tom istom čase v meste objaví tajomný nový kňaz. Pomaly sa začnú diať záhadné udalosti.

Hellbound

Dráma sa odohráva v alternatívnom vesmíre v blízkej budúcnosti. Rôznym ľuďom sa zjaví príšera, ktorá im oznámi, kedy zomrú. Tiež im oznámi, že následne pôjdu do pekla. Keďže sa verí, že tí ľudia údajne spáchali nejakú formu zločinu, verejnosť ich neľutuje. Rozsudok potom vykonajú v konkrétny dátum a čas tri príšery. Tie sa z ničoho nič objavia, doslova roztrhajú zatratených, zapália ich a pošlú ich do „pekla“. Veci sa však skomplikujú, keď na smrť odsúdia novonarodené dieťa. Seriál pokrýva témy kultov, náboženstiev, viny a pokrytectva.

Clickbait

Limitovaná séria s ôsmimi epizódami rozpráva príbeh Nicka Brewera, člena rodiny, ktorého unesú a držia ako rukojemníka. Následne sa na internete objaví jeho video, v ktorom hovorí, že zomrie, ak ho uvidí päť miliónov ľudí. Počet vzhliadnutí stúpa a video sa stáva virálnym. Jeho sestra a manželka sa preto snažia prísť na to, ako ho zachrániť.

Squid Game

Posledným zo seriálov je Squid Game. Príbeh sleduje Seong Gi-huna (Lee Jung-jae), rozvedeného otca závislého na hazardných hrách, ktorý žije so svojou matkou. Okrem toho sa snaží finančne uživiť svoju malú dcéru. Zúčastňuje sa hry Squid Game so skupinou ďalších súťažiacich s dlhmi – presne 456 z nich. Následne sú umiestnení v aréne, kde musia súťažiť v sérii výziev prispôsobených populárnym detským hrám, kým sa jeden z nich nestane víťazom ceny 38,5 milióna dolárov.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: cojee.sk, thenationalnews.com | Foto: netflix