Od toho, ako si písať denník vďačnosti, až po to, čo si doň zapísať. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o vďačnom živote!?

Ako praktizovať vďačnosť každé ráno – veďte si denník vďačnosti

Jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako praktizovať vďačnosť, je viesť si denník vďačnosti alebo pozitivity. V ňom si budete zapisovať veci, za ktoré ste vďační.

Čo si zapísať do zoznamu vďačnosti

ilustračný obrázok / Zdroj : freepik.com

Existuje nekonečne veľa vecí, ktoré by ste si mohli zapísať na svoj zoznam vďačnosti!. Môže to byť čokoľvek od univerzálnych vecí, ako sú ročné obdobie/zvuk vtákov. Cez veci vo vašom živote, ako je váš domov, vaši priatelia, až po veci o vás, ako je vaša odvaha alebo vaša odolnosť.

Ako urobiť denník zábavným

Myslite na písanie denníka ako na chvíľku starostlivosti o seba, niečo, na čo sa môžete tešiť. Osteopatka Nadia Alibhai sa podelila o to, že zapáli sviečku a pohodlne si píše denník, aby sa cítila príjemne.

Oslávte mini úspechy

„Vďačnosť vám pomáha identifikovať úspechy, ktoré by ste inak mohli prehliadnuť, a môže zvýšiť vašu energetickú hladinu a emocionálnu pozitivitu,“ hovorí terapeut a tréner TJ Gibbs .

„Zranil som si koleno a bol som sklamaný, že už nemôžem tancovať, ale sústredil som sa na to, aby som bol vďačný za to, že môžem znova vyjsť po schodoch, že môžem prvýkrát po dvoch rokoch stáť a nakoniec tancovať na svadbe kamaráta,“ povedal terapeut a tréner TJ Gibbs . „Uznanie mojej vďačnosti za tieto mini ciele ma udržalo v chode.“

Vráťte sa do minulosti

Transformačná koučka Aysha Bell poukazuje na to, že môže byť ťažké cítiť vďačnosť, keď ste na dne, ale aj keď si spomeniete na časy, keď ste v minulosti cítili vďačnosť, budete sa cítiť šťastnejší.

„Váš mozog nepozná rozdiel medzi tým, keď skutočne pociťujete vďačnosť, a keď sa upierate na vďačnú spomienku,“ vysvetľuje. „Dotknite sa šťastnej spomienky, aby ste získali pocit vďačnosti.“

Bojujte s negatívnymi myšlienkami s vďačnosťou

Zakaždým, keď sa vám v hlave objaví negatívna myšlienka, nahraďte ju tromi pozitívnymi. Ak napríklad nenávidíte svoj ranný beh, pripomeňte si, aké máte šťastie, že vlastníte trenažéry, že ste dostatočne fit na to, aby ste mohli behať a že máte miesto, kde je bezpečné behať.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj : hellomagazine.com / FOTO : freepik.com