Manažér Mikel Arteta je čoraz zúfalejší pri hľadaní nového útočníka. Šéf Arsenalu Mikel Arteta urobil posledný pokus o získanie nového útočníka pred uzavretím prestupového obdobia, keď oslovil útočníka Juventusu Alvara Moratu.

Neustále hľadali nového útočníka celý mesiac, keďže ich súčasné útočné možnosti boli počas celej sezóny drasticky zaostalé, ale ich hlavným cieľom bol Dušan Vlahovič, ktorý nakoniec utlmil svoj záujem v prospech prestupu do Juventusu. Hovorí sa, že hviezda Realu Sociedad Alexander Isak sa objavila ako potenciálna alternatíva k Vlahovičovi, ale zdá sa, že 22-ročný švédsky reprezentant zostane v Španielsku napriek niektorým hláseným spozorovaniam útočníka v Londýne.

Arsenal manager Mikel Arteta could potentially see another two Gunners strikers leave before the deadline

Arteta tento mesiac povolila odchody viacerých hráčov Arsenalu a ich útok vyzerá obzvlášť vyčerpaný po tom, čo Folarin Balogun mohol odísť na hosťovanie, zatiaľ čo bývalý kapitán Pierre-Emerick Aubameyang by sa mal pripojiť k Barcelone na hosťovanie. V prípade, že Aubameyang aj Nketiah odídu pred zatvorením okna, Arsenalu zostane len jeden uznávaný útočník v ich radoch, Alexandre Lacazette. Francúz má na konte slabé tri góly v Premier League v tomto volebnom období v 16 zápasoch a je tiež v posledných šiestich mesiacoch vlastnej zmluvy s Arsenalom, čo zaisťuje, že je tiež pravdepodobné, že opustí klub pred začiatkom budúcej sezóny.

Vzhľadom na potenciálny masový exodus útočníkov Gunners Arteta uznal, že možno bude potrebné prijať drastické opatrenia a údajne nadviazal kontakt s bývalým útočníkom Chelsea Moratom, čo by sa mohlo ukázať ako komplikovaná dohoda. Morata je momentálne na hosťovaní v Turíne z materského klubu Atletico Madrid, aj keď podpis Vlahoviča spôsobil, že Morata je v Taliansku do istej miery nadbytočný a Juve by bol ochotný ukončiť zmluvu o hosťovaní. Pred ich záujmom o Aubameyanga bola Barcelona v skutočnosti spájaná s prestupom za Moratu, ale Atletico zostáva neoblomné, že neposilní priameho rivala.

Alvaro Morata is currently on loan from Atletico Madrid at Juventus and is attracting interest from Arsenal

Vedeli ste, že…?

Zdroj: mirror.co.uk|Foto: DANIELE BADOLATO – JUVENTUS FC/JUVENTUS FC VIA GETTY IMAGES