Zamestnanec McDonald’s z USA tvrdí, že nemá zmysel objednávať si k jedlu veľké hranolky. Všetci vieme, že jedlo z McDonald’s nie je pre nás zrovna najzdravšie, no ani najlepšie. Keď však príde čas vzdať sa varenia a objednať si od giganta rýchleho občerstvenia jedlo, mnohí z nás využijú príležitosť ísť naplno. Čo to znamená? Objednávka veľkej porcie hranoliek.

Zamestnanec z USA bol svedkom toho, ako sa balila veľká porcia hranolčekov do škatuľky značky McDonald’s. Sám priznal, že úmyselné stlačenie spodku škatuľky malo za následok to, že sa do nej zmestil menší počet hranolčekov, aký mal skutočne byť. Ako teda skutočne vyrábame naše veľké hranolčeky? Kartónová krabička na hranolky sa neotvorí úplne, čo nám ušetrí omnoho viac hranolčekov pre ostatných zákazníkov.

McDonald's Big Mac and French fries are seen on a tray

Existujú zamestnanci, ktorí protestovali proti tomuto tvrdeniu a rozhodne s ním nesúhlasili. No na druhej strane sa našli aj takí, ktorí s vyslovenými tvrdeniami súhlasili a dokonca uviedli, že samotné vedenie im nariadilo, aby pri balení hranolčekov neotvárali krabičku celú. Tým pádom sa do nej zmestilo menej hranoliek, no cena bola účtovaná tak, ako za veľkú porciu. Toto však veľkú porciu hranoliek rozhodne nepripomínalo. Celá táto situácia smerovala k tomu, že zákazníci sa na vlastné oči presvedčia vždy o tom, či je ich škatuľka naplnená takým množstvom, akým má aj naozaj byť. K zaplateniu dôjde až po presvedčení a vzájomnej spokojnosti.

„Takže nám budú účtované veľké, ale v skutočnosti nedostaneme veľké. Pekné. Okrádate svojich zákazníkov. Prečo jednoducho nepoviete, že si nemôžeme objednať veľké hranolky?” uviedli nespokojní zákazníci.

A McDonald's employee hands out food as she waits on customers at their new drive-thru facility on January 19, 2007 in Beijing, China

Vedeli ste, že…?

Zdroj: mirror.co.uk|Foto: BUZZFEED.COM; JOE RAEDLE, GUANG NIU/GETTY IMAGES