Legendárna skupina Depeche Mode sa v rámci svojho svetového turné zastaví aj na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne. Urobí tak už v nedeľu 28. mája!

Depeche Mode sa vydávajú na The Memento Mori Tour po dlhých piatich rokoch. Nadväzujú ním na svoj pätnásty štúdiový album Memento Mori, ktorý vydali 24. marca. Album má celkovú dĺžku takmer 51 minút a pozostáva z dvanástich piesní. Taktiež ide o prvý album vydaný po smrti Andyho Fletchera, člena kapely, ktorý zomrel minulý rok v máji.

„Na tomto projekte sme začali pracovať už na začiatku pandémie a jeho témy boli priamo inšpirované tou dobou. Po Fletchovej smrti sme sa rozhodli pokračovať, pretože sme si istí, že to je to, čo by chcel, a to skutočne dalo projektu ďalší význam,“ priblížil Martin Gore. „Fletchovi by sa tento album páčil. Naozaj sa tešíme, že sa oň s vami podelíme a už sa nevieme dočkať, kedy vám ho predstavíme naživo na vystúpeniach,“ dodal Dave Gahan.

Memento Mori je skvelým hudobným počinom

Memento Mori je prvým štúdiovým albumom skupiny vydaným od roku 2017. Recenzie kritikov naň sú skutočne veľmi pozitívne. „Mať album takejto kvality po tom, čím si kapela prešla, sa môže zdať zázračné, ale Depeche Mode vždy premenili nepokoj, napätie a temnejšie momenty života na mágiu. Memento Mori je ich najlepším albumom tohto milénia, a čo je najdôležitejšie, je dôkazom kreativity a priateľstva. Hudobný svet je o to bohatší,“ napísal o novom albume britský hudobný magazín NME.

Okrem skladieb z nového albumu však na koncerte zaznejú bez pochýb aj najväčšie hity, ktoré Depeche Mode počas svojej dlhotrvajúcej a extrémne úspešnej kariéry vyprodukovali. Medzi také patrí napríklad ich nesmrteľný hit Enjoy the Silence, Personal Jesus, Never Let Me Down Again a mnoho ďalších!

Pár posledných vstupeniek na nedeľný koncert je stále v predaji. Vybrať si môžete z obyčajných lístkov za 89 eur alebo VIP lístkov za 250 eur. Tie obsahujú najlepšie miesta, samostatný vstup, prístup do VIP zóny, občerstvenie a drinky. Zakúpiť si ich máte možnosť priamo na stránkach spoločnosti Ticketportal. Ako špeciálny hosť sa na koncerte predstaví aj Cold Cave!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: nme.com, depmode.com, ticketportal.sk / Foto: ticketportal.sk