Na námestí Rynok v centre ukrajinského mesta Ľvov rozmiestnili v piatok pred budovou radnice 109 prázdnych kočíkov symbolizujúcich deti, ktoré boli dosiaľ zabité v prebiehajúcej vojne na Ukrajine. Informovala o tom stanica BBC.

Od vypuknutia vojny na Ukrajine, teda od 24. februára, bolo zabitých 109 detí a ďalších 130 bolo zranených.

,,Toto je hrozná cena, akú Ukrajina v súčasnosti platí. Vyzývame všetkých dospelých na celom svete, aby sa ako jeden štít postavili na ochranu ukrajinských detí a dali im budúcnosť, “ napísal na Twitteri starosta Ľvova Andrij Sadovyj. ,,Prázdne kočíky na námestí Rynok dnes symbolizujú životy malých anjelov. Tí teraz chránia ukrajinské nebo.“

Starosta Ľvova Sadovyj opäť vyzval na zavedenie bezletovej zóny nad Ukrajinou.

Kočíky rozmiestnili na námestí v centre mesta Ľvov

Rusko tvrdí, že terčom vojny nie sú civilisti

Ukrajinská generálna prokuratúra uviedla, že ruské sily zasiahli už 439 škôl, pričom 63 z nich bolo v dôsledku ostreľovania kompletne zničených.

Predstavitelia Kyjeva uviedli, že od začiatku vojny bolo v ukrajinskom hlavnom meste zabitých 222 ľudí vrátane 60 civilistov a štyroch detí. Informovala o tom televízia Sky News. V Kyjeve zasiahli v piatok úlomky zo zostrelenej ruskej rakety bytový dom, pričom o život prišla jedna osoba. Ďalších 19 vrátane štyroch detí utrpelo zranenia.

Rusko odmieta tvrdenia, že útočí aj na civilné ciele. Napriek tomu sa terčom útokov stali mnohé nevojenské objekty na celej Ukrajine vrátane obytných domov, nemocníc a sirotinca.

Od vypuknutia vojny zomrelo doposiaľ 109 detí

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR / redakcia | Foto: Getty Images / Yuriy Dyachyshyn

Reklama