Kto by si nepamätal hriešny tanec? Film, ktorý bol odpremiérovaný v roku 1987 aj dnes stojí na priečke obľúbených filmových spracovaní. Jennifer Grey, ktorá stvárnila hlavnú hviezdu tohto filmu po rokoch prehovorila. Aj po dlhých rokoch si herečka spomína na nakrúcanie svojho prvého filmu.

Nové monografie sympatickej herečky zachytávajú nielen jej mladosť ale aj rýchlu slávu, časté vzťahy, potraty, viaceré kozmetické operácie a zákroky. Vo svojich knihách vyzdvihuje pamäť, pretože len na základe nej nemožno zabúdať na spomienky zo svojej minulosti. Jennifer nabáda dokonca k tomu, aby sa na samotných školách zaviedlo písanie pamäťou. Podľa herečky je to skvelý spôsob ako sa pozrieť a prehodnotiť svoj život.

Out of the Corner book review: Jennifer Grey's memoir is an honest  introspection of her life-Art-and-culture News , Firstpost

80-te roky sa u Jennifer spájajú s negatívnymi zážitkami. Herečka si spomína na autonehodu, ktorá sa stala v Írsku. Auto, v ktorom cestovala so svojim známym sa čelne zrazilo s iným autom a usmrtilo dve ženy. V tom istom období podstúpila rinoplastiku, ktorá ju zmenila na nepoznanie. Hriešny tanec sa v tom období stal typickou klasikou dospievania. Romantický dej hriešneho tanca snáď netreba ani bližšie opisovať. Každému z nás je jasne známy. Čistá láska a zamilovanie do inštruktora tanca Jonnyho Castlea, ktorého stvárnil legendárny Patrick Swayze pridáva na popularite filmového spracovania ešte viac.

Grey and Swayze doing the famous ‘lift’ in Dirty Dancing.

„Patrik bol naozaj dobrý chlap a skutočne mu na mne záležalo. Vždy tu bol pre mňa a urobil by pre mňa čokoľvek. Hoci sme si rozumeli, boli sme aj ako olej a voda. Žiadne milostné scény som predtým nerobila, takže to bola pre mňa premiéra, ktorej som sa obávala. Natáčanie takýchto scén bolo veľmi smiešne a vôbec sme to nevedeli nacvičiť. Hoci to bolo vtipné, no emóciám sme sa nevyhli, ” otvorene priznala Jennifer.

Dirty Dancing er tilbage – se billederne fra den spritnye film her |  Magasinetliv.dk

Pre zaujímavosť…

Zdroj: guardian.com|Foto: Vestron Pictures/Allstar, magasinetliv