Japonské mesto Amagasaki priznalo, že došlo k strate USB kľúča s osobnými údajmi všetkých jeho 460 000 obyvateľov. Kľúč stratil počas nočného popíjania pracovník súkromnej dodávateľskej firmy.

,,Veľmi ľutujeme, že sme hlboko sklamali dôveru verejnosti k vedeniu mesta,“ vyhlásil na štvrtkovej tlačovej konferencii predstaviteľ Amagasaki, ktorého citovala agentúra AFP.

Uvedený pracovník, ktorého totožnosť nezverejnili, vykonával služby pre mesto v rámci miestneho programu postpandemickej obnovy. Počas nočnej zábavy stratil tašku, v ktorej sa nachádzal aj USB-kľúč s osobnými údajmi obyvateľstva.

Súbor miestami obsahoval aj daňové a bankové údaje obyvateľov

Dáta na toto pamäťové médium uložili, aby uľahčili ich prenos do call-centra v neďalekej Osake. Súbor obsahoval mená, adresy, dátumy narodenia a ďalšie osobné údaje všetkých obyvateľov Amagasaki. U istej časti ľudí boli okrem toho uvedené aj daňové a bankové údaje.

Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by došlo aj k úniku stratených dát. Tie sú totiž zašifrované a USB-kľúč je taktiež chránený heslom. Stratu nahlásili polícii, ktorá celý prípad začala vyšetrovať.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR | Foto: shutterstock.com & Kyodo News