Módne trendy na sezónu jar/leto 2023 boli predstavené modelkami. Zažiarili v odtieňoch pastelovej fialovej, ružovej, modrej!?

Farba, ktorá sa stala neutrálnou tohto roka sa stala šedá, ktorú mnohí nazvali aj “nová čierna”.  Farbou roka 2023 zvolila spoločnosť PANTONE 18-1750 VIVA MAGENTA, ktorá má po rokoch pandémie predstavovať akýsi nebojácny impulz, ktorý spoločnosť potrebovala. 

VIVA MAGENTA

ilustračný obrázok

Viva Magenta, žiarivý a jemný odtieň karmínovej červenej, je štúdiou rovnováhy: vychádzajúc z teplých aj studených tónov. Samotný názov farby hovorí, že ide o farbu na oslavu, bujnú farbu, ktorá podporuje optimizmus a radosť.

DIGITAL LAVENDER

ilustračný obrázok

Niektorí dizajnéri sa zhodujú, že samotná fialová vyzerá ešte elegantnejšie ako farba roka Viva Magenta. Digital lavender mnohí nazvali farbou, ktorá má predstavovať zdravie a má stabilizujúci a vyrovnávajúci účinok na duševné zdravie.

SKY BLUE

ilustračný obrázok

Módne trendy sezóny jar leto 2023 prinášajú oživenie modrej farby. Zabudnite však na jasnú alebo kráľovskú modrú, tieto modré sa pohybujú od pastelových odtieňov po azúrovú a tyrkysovú, pričom všetky dodávajú móde pokojný kráľovský nádych.

CRYSTAL ROSE

ilustračný obrázok

Najlepšie ako dostať do svojho šatníka módny trend Crystal Rose sú šaty. Môžete siahnuť po kokteilových šatách, letných maxi šatách až po šaty na každodenné nosenie. Ak ste skôr nohavicový typ zakomponujte do svojho šatníka ružový kostým. 

SHADES OF GREY

Beautiful woman working. Busineswoman in a stylish clothes. Lady use the notebook

Ak sa chystáte investovať do nejakých základných vecí, šedá je tento rok určite tou správnou cestou. Kombináciou sivej a niektorej z pastelových farieb ako je Digital Lavender, Crystal Rose alebo Sky Blue vytvoríte svieži jarný oku lahodiaci look. Práve tento odtieň betónovej šedej, ktorý nie je príliš svetlý ani príliš tmavý, lichotí každej pleti.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj : vivilulu.com / FOTO : freepik.com