Film Barbie, ktorý len zajtra príde do kín na Slovensko má v amerike úžasné ohlasy. Greta Gerwig sa podieľa na scenári a réžii Barbie s Margot Robbie v hlavnej úlohe!?

Do tohto farebného sveta nás zavedie rozprávanie Dame Helen Mirren a láskyplná pocta filmu 2001: Vesmírna odysea. Keď si stereotypná Barbie (Robbie) začne všímať nedokonalosti na sebe, vydá sa s Kenom (Ryan Gosling) do skutočného sveta na cestu sebapoznania.

Tento veselý a praštěný film presne vie, čo to je: farebný, pulzujúci závan nevýraznej nostalgie. Budete chcieť žiť v tomto svete radosti a kúziel, kde každých pár minút vypuknú tanečné čísla a úžasné párty.

ilustračný obrázok

Margot Robbie je ako Barbie dokonalá. Iní interpreti ako Anne Hathaway a Amy Schumer takmer hrali postavu, čo je teraz ťažké si predstaviť. Robbie nie je cudzie ohýbať svoje komediálne kúsky – ako je vidieť v Birds of Prey – ale tu to posúva na inú úroveň. Ryan Gosling je tiež úžasný ako Ken, so sladkou, nafúkanou, maniakálnou energiou, ktorá je trochu odlišná od bežných rolí sŕdc.

Meta povaha Barbie a to, ako rieši problémy skutočného sveta s fantastickými prvkami, je neuveriteľné. Hoci pop-feministické posolstvo môže byť trochu banálne, Barbie rieši rodové normy ostrou a prenikavou satirou. Stratení a mimo svojho živla sa Barbie a Ken postavia proti svojmu prvému skutočnému darebákovi: patriarchátu 21. storočia.

ilustračný obrázok

Je to typ filmu, na ktorý sa deti môžu zafixovať od útleho veku a s ktorým vyrastú, ako napríklad Josie and the Pussycats. Záverečné dejstvo predstavuje nadmerné množstvo zábavy pre všetkých zúčastnených, od hercov na obrazovke až po divákov v hľadisku. Je to perfektný film na pozeranie po krutých vojnových zločinoch Oppenheimera.

Tento film je vzbura s neuveriteľným scenárom a hviezdnym hereckým obsadenímGerwig je naďalej jedna z najlepších filmových tvorcov súčasnosti.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj : comingsoon.net / FOTO : youtube.com