V poslednej dobe sa s dokumentárnymi filmami o svetových hviezdach roztrhlo vrece. Tentokrát sa pridáva aj obľúbený spevák Lewis Capaldi so svojím dokumentom How I’m Feeling Now, ktorý mal premiéru na platforme Netflix.

Netflix vydal tento dokument 5. apríla. Lewis Capaldi robil čo vedel, aby tento film na svojich sociálnych sieťach dostatočne spromoval. Spevák je práve svojím správaním na sociálnych sieťach veľmi známy. Ostrým humorom a svojou prirodzenosťou si získava srdcia tisícov fanúšikov. A to dokonca aj tých, ktorí jeho hudbu predtým nepočúvali.

Capaldi sa na sociálnych sieťach na nič nehrá, a to sa v dnešnej dobe medzi ľuďmi zjavne cení. Jeho sláva rastie ohromným tempom. K tomu samozrejme prispieva aj jeho talent a neuveriteľný hlas. Kontrast jeho dojímavých piesní so srdcervúcimi textami a zábavnej a ironickej osobnosti sa tak javí v jeho podaní ako zaručený recept na úspech. Aj spomínaný dokument sa nesie v duchu Capaldiho osobnosti. Teda nejde iba o typicky klišé film o ťažkom živote celebrít. Spevák priniesol do tohto žánru aj istú dávku sviežosti a humoru, čo fanúšikovia iste ocenia.

Lewis Capaldi sa už dvakrát predstavil v rámci svojho turné aj v susednej Prahe. Ešte len v roku 2019 vystupoval v pražskom klube Sasazu, ktorého kapacita je približne 2 500 ľudí. Vo februári roku 2023 sa mu však podarilo vypredať O2 arénu, ktorej kapacita sa pohybuje v desať tisícoch ľudí. Táto skutočnosť iba potvrdzuje, že popularita tohto speváka naozaj významne rastie každým rokom.

Problém so zdravím

Fanúšikovia sa však obávajú o umelcovo zdravie. Minulý rok mu lekári diagnostikovali Tourettov syndróm, ktorý sa prejavuje v podobe tikov. Na internete sa začiatkom roka začali šíriť videá z koncertov, kde sa spevákovi na pódiu tento syndróm viditeľne prejavoval. Capaldi fanúšikov na sociálnych sieťach upokojoval, že na jeho zdravie to zatiaľ nemá veľký vplyv a okrem toho, že má tiky, je v poriadku.

V aprílovom rozhovore sa však zdôveril, že tento syndróm sa mu zhoršuje práve pri vystupovaní na pódiu. Dodal, že v súčasnosti mu však stojí za to pokračovať v hudbe aj napriek tomu. Capaldi ale prejavil aj svoju frustráciu nad tým, že v prípade ak sa mu začne tento syndróm ešte viac zhoršovať, bude musieť pravdepodobne svoju hudobnú kariéru ukončiť.

Môže ťa zaujať!?

Zdroj: billboard.com, netflix.com, forbes.com / Foto: youtube.com/LewisCapaldiVEVO