Polícia mesta Westwego v štáte Louisiana vyšetruje „nedbalú“ smrť 4-ročného chlapca, ktorého dospelí opatrovníci boli v tom čase údajne pod vplyvom marihuany.

Policajti vyšli do bloku 900 Stilwell Lane okolo 22:45 hod. v sobotu miestneho času. Podľa vyhlásenia úradu šerifa Jeffersona Parrisha našli dieťa, ktoré utrpelo jedinú strelnú ranu mimo bydliska. Previezli ho do neďalekej nemocnice, kde však chlapec zraneniam nakoniec podľahol.

,,Prvotné vyšetrovanie viedlo našich vyšetrovateľov k presvedčeniu, že dieťa nebolo zranené nepriateľským činom, ale nedbanlivosťou. Počiatočné správy hovoria o tom, že dieťa sedelo vo vozidle mimo bydliska s mladším súrodencom a dvoma dospelými,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Jefferson Parrish dodal, že dospelí fajčili marihuanu na prednom sedadle, zatiaľ čo neznáma strela zo zbrane zasiahla malého chlapca. Žiaľ, išlo o zranenia nezlučiteľné so životom.

Chlapec bol postrelený, zatiaľ čo dospelí fajčili marihuanu

Chlapec sa nemohol zabiť sám, páchateľ je neznámy

Podľa správy šerifa Josepha Lopinta doposiaľ nedošlo k žiadnemu zatknutiu. Vyšetrovanie smrti naďalej pokračuje, keďže nie je jasné, kto vystrelil zo zbrane. Polícia taktiež vylúčila fakt, že by sa štvorročný chlapec mohol zastreliť sám.

,,Strelné zbrane nikdy nenechávajte bez dozoru vo vozidlách alebo v dosahu detí. Strelné zbrane by sa mali skladovať nenabité a, ak je to možné, uzamknuté pištoľovým zámkom,“ upozorňuje úrad šerifa Jeffersona Parrisha.

V roku 2022 v Spojených štátoch amerických zomrelo takýmto spôsobom už 24 detí, a to vo veku do 11 rokov. Január sa tak v USA považuje za „tragický mesiac detských úmrtí“.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: people.com | Foto: Getty Images / Jeff J Mitchell & shutterstock.com