Traja ľudia zomreli a ďalší traja utrpeli v nedeľu zranenia pri streľbe v nákupnom stredisku v meste Greenwood v americkom štáte Indiana, oznámili miestni predstavitelia. Informovala o tom agentúra AFP.

,,Tento večer sme zaznamenali masovú streľbu v nákupnom stredisku Greenwood Park,“ uviedol starosta mesta Mark Myers vo vyhlásení s tým, že pri incidente zahynuli traja ľudia.

Osobu, ktorá tento útok spáchala, zastrelil „ozbrojený jedinec“. Miestna polícia na sociálnej sieti Facebook vyzvala svedkov streľby, aby kontaktovali policajné oddelenie a poskytli im informácie.

Masová streľba v nákupnom stredisku v USA si vyžiadala tri obete

Tento útok je najnovším v rámci vlny násilia páchaného zbraňami, ktoré v poslednom období sužuje Spojené štáty americké. Podľa neziskovej organizácie Gun Violence Archive strelné zbrane tu ročne spôsobia smrť približne 40 000 ľudí.

K útoku došlo len približne dva týždne po streľbe na oslavách Dňa nezávislosti na predmestí Chicaga, pri ktorom zomrelo sedem ľudí a zhruba tri desiatky ďalších utrpeli zranenia.

Najnovší nárast násilia páchaného streľbou znovu rozprúdil v USA debatu o regulácii zbraní. Americký prezident Joe Biden podpísal koncom júna federálny zákon zameraný na zníženie miery výskytu násilia páchaného strelnými zbraňami. Ide o prvý dokument takého druhu za posledných niekoľko desaťročí.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR | Foto: Kelly Wilkinson & breakingnewstexas.com