Michal Nesvadba a jeho poslední příběh – Záhada mizejících hraček sa má stať rozlúčkou Michala Nesvadby s televíznym programom Kouzelná školka. Uskutoční sa už v decembri, a to rovno vo veľkolepej O2 Arene!

Česká televízia vysiela detský televízny program Kouzelná školka už roku 1999. Na obrazovkách sa v rámci neho striedalo počas vysielania niekoľko hercov, pričom najznámejšou tvárou sa stal Michal Nesvadba, ktorý v ňom účinkoval už od úplného začiatku. Tento program sa vždy tešil obrovskej popularite, a to nie len u českých detských divákov, ale aj u tých slovenských. Jeho poslaním je deti zaujať, nadviazať s nimi dialóg, rozprávať sa o svete, ktorý vidia okolo seba, zoznamovať ich so základnými etickými hodnotami a pritom im nebrať detstvo a pomocou hier a ‚hrania sa‘ v nich rozvíjať ich fantáziu.“

Tento cieľ sa tomuto programu bez pochýb podarilo naplniť, keďže sprevádzal detstvom nejednu generáciu. Program je aktívny aj dnes, pričom deťom ponúka stále nové príbehy. Okrem toho si tentokrát pripravil pre deti aj veľkolepú živú šou.

Veľkolepá šou v O2 aréne

Michal Nesvadba neodmysliteľne patrí k programu Kouzelná školka. Práve jeho príbeh sa v pražskej O2 Arene dočká živej verzie, pričom predstaví v životnej veľkosti aj legendárnych škriatkov Františka a Fanynku. Dej predstaví záhadu, ktorou sú miznúce hračky, pričom sľubuje víťazstvo dobra nad zlom presne tak, ako to má v správnej rozprávke byť.

Šou je určená divákom všetkých vekových kategórii. Užijú si ju nie len deti, ale aj ich rodičia či prarodičia. Sľubuje veľkolepé predstavenie plné všetkého, čo si len divák môže predstaviť. Farebné a krásne kostýmy, svetelné a laserové projekcie, tanečné či akrobatické čísla, triky na kolobežkách, bicykloch či korčuliach a mnoho iného. Sprevádzať ju bude po celý čas hudba Ondřeje Brzobohatého.

A aby toho nebolo málo, deti sa môžu stať súčasťou deja a pomôcť tak obľúbeným postavám vyhrať nad zlom. „Súčasťou deja budú aj diváci, ktorí sami na mieste akčne rozhodnú o konci príbehu. Preto si nezabudnite so sebou vziať svietiace tyčky. V pravý čas, keď budete vyzvaní, ich zlomte a posvieťte si na zlé čierne hračky, ktoré chcú nahradiť tie veselo farebné vo vašich izbičkách.“

Celkovo sa na šou predstaví až štyridsať účinkujúcich a chýbať nebude samozrejme ani Michal Nesvadba. Ten sa týmto spôsobom chce poďakovať divákom a rozlúčiť sa so svojím životným dielom!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: o2arena.cz, kouzelnaskolka.com, csfd.sk / Foto: decko.ceskatelevize.cz/kouzelna-skolka