Wonka prichádza ako skorý vianočný darček! Do kín sa totiž dostane 15. decembra tohto roku. Ide o film, ktorý má obrovský potenciál a sú naň upriamené zraky fanúšikov aj filmových kritikov. Tí sú zvedaví, či dokáže Timothée Chalamet vystúpiť z tieňa Johnnyho Deppa!

Film Charlie a továreň na čokoládu z roku 2005 je už kultovým filmom, ktorý väčšina ľudí pozná. Postarali sa o to skvelé kostýmy, kontroverznosť, skvelé scény, a tiež výkon Johnnyho Deppa. Willy Wonka v jeho podaní patrí medzi jeho najlepšie a najznámejšie herecké úlohy a väčšina ľudí si ho s týmto príbehom neodmysliteľne spája.

Staršie generácie si možno skôr pamätajú film Willy Wonka a továreň na čokoládu, kde sa v hlavnej úlohe predstavil Gene Wilder. Film z roku 1971 je rovnako kultový, ako jeho neskorší nástupca. Nebohý Gene Wilder ostane navždy legendou filmových plátien, pričom aj táto skvelo zvládnutá rola mu k tomu dopomohla.

Timothée Chalamet na seba zobral ťažkú úlohu

Vziať na seba úlohu tak výrazného filmového charakteru, akým je Willy Wonka, je určite obrovskou výzvou. Tú sa na seba rozhodol vziať síce mladý, ale už aj tak veľmi úspešný a populárny herec, Timothée Chalamet. Tento americko-francúzsky herec je momentálne jednou z najvýraznejších osobností mladšej generácie hercov, ktoré Hollywood ponúka. Vo väčšine prípadov sa všetky jeho projekty premenili na veľký úspech a dokonca má aj výraznú fanúšikovskú základňu. Poznať ho môžete napríklad z filmov Duna, Lady Bird, Bones and All či Call Me by Your Name. Tomuto mladému hercovi taktiež nemožno uprieť, že mu podľa traileru rola Willyho Wonku pristane.

Trailer na film Wonka bol zverejnený pred pár hodinami a približuje to, akým smerom sa tvorcovia vybrali. Neukáže nám totiž príbeh chlapca Charlieho a továrne na čokoládu tak, ako sme boli dosiaľ zvyknutí. Zameriava sa skôr na mladosť Willyho Wonku, a to vrátane jeho cesty k založeniu úspešnej čokoládovne, ale aj to, ako sa prvýkrát stretol s Oompa Loompami. Takýmto spôsobom tiež tvorcovia pravdepodobne minimalizujú porovnávanie jednotlivých filmov či hercov!

Okrem Chalameta sa vo filme ukáže aj niekoľko ďalších veľkých hviezd. Medzi nimi by mala byť napríklad Olivia Colman, Rowan Atkinson, Hugh Grant, Sally Hawkins a mnoho ďalších. Tento film ma teda všetko, čo by veľký hit mal mať, a to vrátane obrovskej pozornosti už niekoľko mesiacov pred premiérou. Ostáva teda len čakať na to, ako si nakoniec povedie.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: IMDb.com, variety.com / Foto: youtube.com/ WarnerBrosPictures