Netflix tentokrát prichádza s filmom Šťastie pre začiatočníkov, ktorý síce nie je veľmi originálny, ale aj tak poteší! Zbierka filmov s námetom úniku hlavného hrdinu od zúfalého každodenného života do veľkého dobrodružstva sa na spomínanej platforme rýchlo rozširuje.

Práve film Šťastie pre začiatočníkov v sebe zahŕňa všetko z vyššie spomínaného, avšak nemožno mu odoprieť výraznú snahu o to priniesť aj niečo naviac. Film rozpráv príbeh o učiteľke Helen, ktorá sa snaží vyrovnať so zlyhaním manželstvom. Rok po rozvode sa prihlási na kurz prežitia v divočine. Tam sa stretáva nie len s prísnym lektorom, ale aj s ďalšími ľuďmi túžiacimi po životnej zmene. Na kurze ju však prekvapí aj jedna známa tvár, ktorú tam Helen nečakala. Pomôže jej táto životná skúsenosť opäť naštartovať jej život? A čaká na ňu nová láska? To sa dozviete v tejto filmovej novinke.

V hlavnej úlohe sa predstavila sympatická herečka Ellie Kemper, ktorú si jednoducho musíte obľúbiť. Luke Grimes, ktorého môžete poznať napríklad z úlohy Elliota Greya vo filmovej sérii Päťdesiat odtieňov, sa tu predstavil ako hlavná mužská postava. Herci majú medzi sebou chémiu a človek si ich interakciu skrátka užíva. Vo filme sa následne ukážu aj ďalší sympatickí herci, ako napríklad Blythe Danner, Ben Cook, Nico Santos či Shayvawn Webster. Herecké obsadenie je skutočne veľkým pozitívom filmu, a to obzvlášť preto, že Netflix doprial dostatok času príbehu každej z postáv. To je na tomto filme v konečnom dôsledku aj jeho silná stránka, keďže tu vedľajšie postavy nie sú iba do počtu.

Šťastie pre začiatočníkov je film, ktorý nesľubuje nič, čo nemôže sľúbiť. Avšak donúti vás zamyslieť sa nad vaším životom a nad hľadaním šťastia či prekonávaním strachu. Je skvelou pripomienkou toho, že človek dokáže rásť, len keď sa snaží vyrovnať s prekážkami, ktoré mu život prinesie do cesty.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: IMDb.com, netflix.com / Foto: youtube.com/@Netflix