Ozbrojený muž zajal v utorok podvečer rukojemníkov v predajni firmy Apple v centre holandského mesta Amsterdam. Obkľúčili ju príslušníci špeciálnych jednotiek, ktorí sa snažia situáciu dostať pod kontrolu, uviedla podľa agentúry AFP holandská polícia na svojom oficiálnom účte na Twitteri.

„V Apple Store na (námestí) Leidseplein sú zadržiavaní rukojemníci,“ uviedla polícia s tým, že podrobnejšie informácie nechce zverejniť, aby neohrozila „bezpečnosť zúčastnených osôb“. Koľko ľudí sa v obchode nachádza, polícia nespresnila.

Polícia dostala najprv okolo 17.40 h hlásenie o údajnej ozbrojenej lúpeži v predajni na námestí Leidseplein, ktoré je centrom amsterdamského nočného života. Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie a videá zachytávajúce muža, ktorý v predajni zbraňou ohrozoval ďalšiu osobu. Viacerí očití svedkovia, ako aj portál AT5 uviedli, že počuli viacero výstrelov.

Polícia námestie Leidseplein uzavrela; v nasadení je i vrtuľník.

Reklama

Policajti do neho narazili

Muža so strelnou zbraňou, ktorý v utorok podvečer zadržiaval niekoľko ľudí ako rukojemníkov v predajni firmy Apple v centre holandského Amsterdamu, špeciálna jednotka premohla a zadržala. Aj posledný z rukojemníkov je v bezpečí, informovala polícia.

Policajti v aute do muža narazili, keď vybehol z predajne. „Leží na ulici a robot ho kontroluje, či nemá pri sebe výbušniny. Na diaľku ho majú pod kontrolou ozbrojení policajti,“ uviedla polícia na Twitteri. Následne dodala, že muž nemal pri sebe výbušniny a že sa oňho stará zdravotnícky personál. Motív jeho činu nebol bezprostredne jasný.

Podľa polície sa niekoľkým ľuďom podarilo počas rukojemníckej drámy utiecť z obchodu.

Čítajte tiež!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: Freepik