Žiadna cestovateľská destinácia nezažila za posledných pár rokov drsnejšie podmienky ako samotné Portoriko. Okrem pandémie čelilo karibské súostrovie neuveriteľným katastrofám. Či už máme na mysli epidémiu Zika, hurikány alebo zemetrasenie.

Napriek všetkým výzvam, ktorým muselo Portoriko čeliť, v roku 2021 zaznamenalo turistický rekord a stalo sa najobľúbenejším a najžiadanejším miestom na exotickú dovolenku. Je to neuveriteľné, no Portoriko má najvyššiu zaočkovanosť proti Covidu. Táto destinácia je najbezpečnejšia pre turistov či návštevníkov. Masívny nárast nových prípadov, ktorý vyvrcholil začiatkom januára, prudko klesol a prudký nárast úmrtí smeruje nadol. Pre Američanov bude Portoriko v najbližších mesiacoch obzvlášť atraktívnou destináciou. Nevyžaduje sa žiaden pas. Požiadavky na testovanie pre očkovaných cestujúcich boli práve zrušené. Od 2. februára zaočkovaní domáci, ktorí sa vydávajú na cestu nepotrebujú na vstup do Portorika žiaden test. Neočkovaní domáci cestujúci s negatívnym výsledkom testu sa hravo vyhnú aj karanténe.

Fresh, local produce appears on menus at the mom and pop restaurants featured on food tours.

V reakcii na hurikán začala Miranda-Rodriguez v roku 2018 Grantový program La Borinqueña na podporu neziskových organizácií v Portoriku, ktoré sa zaoberajú umením, zdravím žien, environmentálnou spravodlivosťou a udržateľným poľnohospodárstvom. Návštevníci sa môžu do programov aj zapájať a poskytovať svoju pomocnú ruku tam, kde je to skutočne potrebné. Jedným z príkladov je kultúrne a ekoturistické centrum Piñones. Centrum ponúka kultúrne a ekoturistické príležitosti vrátane workshopov Bomba, hudobných vystúpení a výletov na bicykli, s cieľom preskúmať les a prírodnú rezerváciu Piñones.

Old San Juan's rich and colorful history is part of the archipelago's allure.

Návštevníkom určite zavonia aj kuchyňa tejto exotickej krajiny, ktorá je netradičná a výnimočná. Portorickým jedlám a nápojom dajte určite šancu. Portoriko nešetrí ani historickými pamiatkami, ktorých je skutočne mnoho. Za zmienku určite stojí Múzeum portorickej hudby a Múzeum umenia Ponce. Hoci boli dočasne uzatvorené, dnes do nich môžete bez strachu zavítať.

Reklama

Pádlovanie alebo plávanie v troch obľúbených zátokách Portorika je už dlho jedným z jeho najfascinujúcejších a najvzrušujúcejších vonkajších dobrodružstiev. Návštevníci pri plávaní vždy spozorujú jasnú, modrozelenú žiaru, ktorá je skutočne očarujúca. Ak chcete dosiahnuť najlepší zážitok, skúste navštíviť zátoku v noci, keď je mesiac malý alebo ho blokujú mraky. Čím je totiž noc tmavšia, tým žiarivejšia bude žiara.

Swimmers in La Parguera bioluminescent bay stimulate the dinoflagellates' glow. The bays are brighter than they have been in a long time.

Zdroj: edition.cnn.com|Foto: CNN.COM/LESTER JIMENEZ AFP/JOE RAEDLE/OMARK REYES/GETTY IMAGES