Päťročná zmluva má hodnotu až 262,5 milióna dolárov, vďaka čomu je Herbert najlepšie zarábajúcim hráčom v NFL na základe priemernej ročnej hodnoty platov.

Po mesiacoch špekulácií sa Chargers a quarterback Justin Herbert dohodli na predĺžení zmluvy.

Od konca minulej sezóny dali Chargers a Herbert jasne najavo, že obe strany majú záujem o predĺženie. Najprv Philadelphia znovu podpísala zmluvu s Jalenom Hurtsom a potom Baltimore predĺžil Lamara Jacksona.

Chargers draftovali Herberta celkovo šiesteho v roku 2020. Jedno miesto po tom, čo Miami obsadilo Tua Tagovailoa. Herbert bol tretím vybraným quarterbackom, pričom Cincinnati draftovalo Joea Burrowa ako číslo 1.

Justin Herbert, ktorý prišiel z Oregonu, mal talent a potenciál. Niektorí pozorovatelia NFL však mali obavy o jeho schopnosť viesť tím a tiež o tom čo majú od neho očakávať na ihrisku.

Herbertov začiatok

Herbert prišiel ako uznávaná posila veterána Tyroda Taylora. V tréningovom kempe dominoval v repre prvého tímu a v Cincinnati odštartoval úvodný zápas Chargers.

Keď Taylor dostával injekciu pred zápasom na zvládnutie bolesti pri poranení rebier, utrpel prepichnutie pľúc a bol prevezený do nemocnice. Herbert bol nútený nastúpiť do základnej zostavy a viedol Chargers na osem-play, 79-yard touchdown drive, aby otvoril zápas proti Kansas City.

Počas niekoľkých nasledujúcich týždňov sa Taylor naďalej liečil. Herbertova hra však zostala na dostatočne vysokej úrovni. Vtedajší tréner Anthony Lynn nemal inú možnosť, ako držať nováčika za svojho štartéra.

Od toho dňa začal Herbert posledných 50 zápasov Chargers, vrátane prehry AFC v play-off v minulej sezóne v Jacksonville.

justin herbert
Herbert/ Zdroj: youtube.com

Všetko iba zaslúžene

Potom, čo sa Herbert rýchlo etabloval ako jeden z najlepších rozohrávačov NFL, urobil rozhodnutie ohľadom dlhodobej zmluvy jednoduchým vstupom do tejto offseason.

Ešte nikto vo svojich prvých troch sezónach neskompletizoval viac prihrávok ako Herbertových 1 316. Od vstupu do ligy sa radí medzi najlepších šestich v prihrávkach a touchdown passoch.

Keď sa objavil Herbert, Chargers využil svoje posledné tri výbery hráčov v prvom kole, aby posilnili ofenzívu okolo neho – linemanov Rashawna Slatera a Ziona Johnsona a wide receivera Quentina Johnstona.

V januári sa Chargers rozlúčil s ofenzívnym koordinátorom Joeom Lombardim a trénerom rozohrávačov Shaneom Dayom. Nahradili ich Kellen Moore a Doug Nussmeier, z ktorých obaja boli v Dallase.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: latimes.com, FOTO: youtube.com