Animovaný sci-fi seriál Futurama bol počas svojej existencie divácky veľmi úspešný. Jeho vysielanie sa však pred desiatimi rokmi zrušilo. Po dlhom čase sa ale opäť môžeme tešiť na jeho pokračovanie!

Divákmi milovaná Futurama sa začala vysielať v roku 1999 na amerických televíznych staniciach a vysielala sa až do roku 2013. Celkovo bolo odvysielaných 145 častí, pričom každá mala dĺžku približne 20 minút. David Cohen a Matt Groening, ktorí sa podieľali na tvorbe tohto seriálu, sú tiež tvorcami legendárneho seriálu Simpsonovci. To je tiež dôvodom, prečo sa tieto dva seriály čiastočne podobajú svojím štýlom animácie.

Dej sa odohráva okolo hlavnej postavy menom Philip J. Fry, ktorý žije v New Yorku a jeho prácou je doručovanie pizze. Keď doručuje pizzu do kryogénneho laboratória, omylom spadne do jednej z kapsúl. Zobudí sa až o tisíc rokov neskôr, teda v roku 2999. Od tohto momentu sa Philip Fry snaží prispôsobiť novému životu v New New Yorku, pričom spoznáva nových priateľov, s ktorými pracuje pre firmu Planet Express. Ďalšími postavami sú jednooká Turanga Leela, robot Bender Bending Rodriguez a mnoho ďalších. Každá postava je niečím veľmi špecifická a zaujímavá

S týmito postavami sa v plnom obsadení vrátia aj herci, ktorí im svojím hlasom dodávajú život. S postavou KwanzaaBota sa vráti aj hlas zosnulého hudobníka Coolia, ktorý stihol svoje dialógy a hudbu nahrať niekoľko týždňom pred svojou smrťou.

Prvá epizóda jedenástej série Futuramy bude zverejnená na platforme Hulu v pondelok 24. júla. Následne každý ďalší pondelok vyjde nová epizóda. Celkovo bude mať nová séria desať častí, hoci pôvodne sa hovorilo až o dvadsiatich. Dôvod, prečo z tohto pôvodného plánu zišlo nie je známy.

Podľa oficiálneho popisu novej série budú dlhoroční fanúšikovia schopní nadviazať novou sériou na to, čo si pamätajú z tej predošlej. Naopak, noví diváci môžu touto sériou bez problémov začať bez toho, aby prišli o plnohodnotný zážitok!

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: theverge.com, variety.com, collider.com / Foto: youtube.com/hulu