Mladá Američanka Olivia Rodrigo má výnimočný talent rozprávať svojou hudbou príbehy, ktoré poslucháča naozaj zaujmú. Po dlhšom tichom období teraz konečne prišla s hudobnou novinkou vampire, ktorá prináša príbeh o nevydarenej láske!

Rodrigo na seba prvýkrát upútala pozornosť po tom, čo sa objavila v televíznych programoch spoločnosti Disney. Veľký zlom pre ňu nastal, keď po podpísaní zmluvy s nahrávacou spoločnosťou vydala svoj debutový singel drivers license. Ten sa okamžite stal obrovským hitom na celom svete a zlomila ním aj niekoľko rekordov. Ide o jeden z najúspešnejších songov roku 2021 a Olivia Rodrigo si ním zabezpečila okamžitú popularitu.

Svojimi ďalšími piesňami deja vu a good 4 u hviezda dokázala, že úspech jej debutovej piesne nebol len jednorazovou záležitosťou. Tieto dve piesne sa taktiež stretli so skvelým úspechom a mladú Američanku definitívne vystrelili na vrchol slávy. Nasledovalo vydanie jej debutového albumu SOUR a hviezdna kariéra bola na svete. Olivia Rodrigo si v podstate hneď na začiatku kariéry vyslúžila dokonca aj tri Grammy ocenenia.

Po tejto rušnej životnej fáze si Rodrigo dopriala o čosi kľudnejšie obdobie, počas ktorého o nej nebolo veľa počuť. V polovici roka 2023 však začala konečne fanúšikov pripravovať na novú hudbu, pričom jej najnovší singel vampire vyšiel 30. júna. Ide o prvú pieseň z jej nového pripravovaného albumu GUTS, ktorý má vyjsť už 8. septembra.

Speváčka tak naplno prichádza na scénu po dvoch rokoch od vydania jej debutového albumu: „SOUR má dnes 2 roky. Žiadne slová nedokážu opísať, ako veľa pre mňa tento album znamená a ako šialene som vďačná za každé požehnanie, ktoré mi priniesol do života. Nové veci sú veľmi blízko k dokončeniu, sľubujem,“ odkázala fanúšikom na svojich sociálnych sieťach.

Nový album má mať dohromady 12 piesní, pričom sa o nich zatiaľ nevie vôbec nič. Jediné čo tak zatiaľ majú jej fanúšikovia k dispozícii je práve titulná pieseň vampire. K nej mladá hviezda zverejnila hneď aj videoklip. Práve okamžitý úspech titulnej skladby naznačuje, že by Rodrigo mohla opäť zopakovať svoj úspech spred dvoch rokov.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: allmusic.com, capitalfm.com, variety.com / Foto: youtube.com/OliviaRodrigoVEVO