Jednu z dvoch Američaniek, ktorú v blízkosti bavorského zámku Neuschwanstein zhodil z mosta do rokliny turista z USA, prepustili z nemocnice, uviedla v pondelok tamojšia polícia. Druhá zo žien útok neprežila.

Tridsaťročný návštevník zo Spojených štátov mal minulý týždeň nalákať dve svoje krajanky vo veku 21 a 22 rokov na to, že im ukáže miesto s pekným výhľadom. Po príchode na turistami vyhľadávaný most Marienbrücke údajne zaútočil na mladšiu zo žien.

Staršia sa jej snažila pomôcť, muž ju však začal škrtiť a vzápätí ju prehodil cez zábradlie mosta do rokliny. Po tom, čo sa mladšiu ženu pokúsil sexuálne zneužiť, zhodil ju do rokliny tiež, spresňuje DPA.

Dvadsaťdvaročná žena pád z výšky približne 50 metrov prežila vďaka spadnutému stromu, o ktorý sa zachytila, a utrpela len ľahšie zranenia. Mladšia zo žien však toľko šťastia nemala a ťažkým zraneniam neskôr podľahla v nemocnici.

Obidve Američanky ázijského pôvodu boli ubytované v tom istom hoteli v centre Mníchova, rovnako ako páchateľ, ktorého však údajne nepoznali a na túre ho stretli náhodou.

Muž z miesta ušiel, polícia ho však krátko na to zadržala. Vzali ho do vyšetrovacej väzby pre obvinenia z vraždy, pokusu o vraždu a sexuálneho deliktu. Súdiť ho podľa správ nemeckých médií budú v Nemecku, ktoré ho údajne neplánuje vydať do USA.

Polícia vyzvala možných svedkov, aby jej poslali prípadné fotografie a videá, ktoré by mohli objasniť priebeh celej udalosti. Na tento účel zriadia aj špeciálnu internetovú stránku, píše DPA.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: youtube.com