Romantické filmy sú jednou zo silných stránok Netflixu, pričom táto platforma práve takýmito filmami nešetrí. Obzvlášť obľúbené sú filmy, ktoré sa týkajú úteku od nudného každodenného života. Prinášame vám zoznam niekoľkých z nich, ktoré si na tejto platforme môžete pozrieť ešte dnes!

Pekne ďaleko

Ide o nový film nemeckej produkcie, ktorý prináša všetko, čo od neho môžete očakávať. Týka sa ženy v strednom veku, ktorá má so svojou dcérou zlý vzťah, jej muž v práci venuje až príliš pozornosti novej kolegyni a jej otec sa k nej niekedy správa ako k slúžke. Po smrti svojej matky zistí, že po nej zdedila malý dom na chorvátskom pobreží. V návale emócií sa tak vyberie na dobrodružnú cestu, ktorá jej pomôže opäť nájsť samú seba. Okrem toho ju postretne samozrejme aj nová láska.

Láska vo vile

Mladá žena sa rozhodne cez čerstvý rozchod prenesieť na dokonalo naplánovanej dovolenke v talianskej Verone. Po príchode však zistí, že prekrásna vila, v ktorej má ostať, bola zarezervovaná dvakrát na ten istý termín. Nemá teda inú možnosť, než zdieľať ju s cynickým Britom, s ktorým si však spočiatku veľmi nerozumie.

Turistický sprievodca láskou

Po sklamaní v láske sa Amanda vydá na pracovnú cestu do Vietnamu. Tam má za úlohu anonymne zistiť čo najviac informácií o istej cestovnej agentúre, ktorá má skvelé hodnotenia od turistov. Na tejto ceste s pomocou sympatického sprievodcu zistí veľa nie len o kúzlach Vietnamu, ale hlavne sama o sebe.

Dokonalá súhra

Talentovaná obchodníčka s vínom Lola je ochotná urobiť čokoľvek, aby získala významného klienta. Dokonca aj keď to znamená, že bude niekoľko týždňov pracovať na ovčej farme na druhom konci sveta. Do práce na farme ju má zaškoliť tajomný a atraktívny muž, ktorému je Lolino odhodlanie a ctižiadostivosť omnoho sympatickejšie, ako si chce sprvu priznať.

Láska & gelato

Pokiaľ milujete Taliansko, tento film je naozaj niečo pre vás! Mladá Lina sa rozhodne pred nástupom na univerzitu stráviť leto v Ríme. Tam ju očarí nie len krása mesta a talianska kultúra, ale aj dvaja sympatickí mladíci, ktorí sa snažia získať si jej srdce. Okrem toho sa však musí Lina vysporiadať aj so svojimi vlastnými životnými trápeniami.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: netflix.com, IMDb.com / Foto: youtube.com/Netflix