Polícia v najväčšom kanadskom meste Toronto vo štvrtok smrteľne postrelila muža ozbrojeného puškou. Podozrivý muž sa pohyboval v okolí školy vo východnej štvrti Toronta Port Union. V dôsledku tohto incidentu, ku ktorému došlo len dva dni po masovej streľbe v USA, bolo uzatvorených viacero škôl v okolí. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá sa odvoláva na lokálne kanadské médiá.

Šéf torontskej polície James Ramer povedal novinárom, že podozrivý muž s puškou v ruke zomrel po konfrontácii so zasahujúcimi policajtmi. Bol asi v neskorom tínedžerskom veku alebo mal okolo 20 rokov.

Hovorkyňa špeciálnej vyšetrovacej jednotky pre stanicu CBC priblížila situáciu. Uviedla, že z predbežného vyšetrovania vyplýva, že dvaja policajti vystrelili zo svojich zbraní a podozrivý muž bol na mieste vyhlásený za mŕtveho.

Podozrivý muž s puškou zomrel po konfrontácii so zasahujúcimi policajtmi

Nehrozí nijaké nebezpečenstvo, tvrdí Ramer

,,Vzhľadom na blízkosť ku škole dokážem absolútne pochopiť, aké traumatizujúce to musí byť pre zamestnancov, študentov a rodičov – aj pre nedávne udalosti, ktoré sa stali v Spojených štátoch,“ povedal James Ramer.

Šéf torontskej polície narážal na utorkovú streľbu na základnej škole v meste Uvalde v štáte Texas, počas ktorej prišlo o život 19 detí a dvaja učitelia. Zranenia utrpelo ďalších 17 osôb. Strelcom bol 18-ročný Salvador Ramos, ktorý použil útočnú pušku AR-15. Navyše, pred útokom na školu strelil do tváre svojej starej matke. O svojom zámere vykonať útok informoval na sociálnej sieti Facebook približne 15 minút pred jeho začiatkom.

Zdroj: TASR | Foto: CBC / Evan Mitsui | Video: YouTube