Indická polícia odviezla v piatok z Prahy muža obvineného z vraždy, ktorý utiekol pred viac než desiatimi rokmi z Indie. Informoval o tom spravodajský server iDNES.cz.

Muž údajne zabil partnerku svojho amerického priateľa, ktorý sa chcel dostať k jej peniazom, tvrdí indická polícia. Teraz čaká trestne stíhaného Inda súd v Bombaji.

Obvinený 46-ročný Vipul Patel bol v Prahe vo väzbe od novembra minulého roku, keď bol zadržaný v spolupráci s Interpolom. Štvorčlenný indický extradičný tím si ho vyzdvihol po tom, čo si s českou stranou vyše roka vymieňal korešpondenciu a dokumentáciu. Podľa denníka Hindustan Times bude tento víkend predvedený pred súd v Bombaji.

Obvinený muž z vraždy modelky sa skrýval v Prahe, indická polícia ho vystopovala

Vraždu modelky si objednal jej snúbenec

Muž bol podľa indických úradov jedným z trojice, ktorá zavraždila 33-ročnú modelku z USA Leonu Swiderskú. Jej telo sa našlo v Indii 8. februára 2003 neďaleko jedného motorestu. Vraždu si podľa indickej polície objednal jej snúbenec, ktorý na ňu najal Patela a ďalších dvoch mužov. Podľa polície snúbenec dúfal, že Swiderskej smrťou sa dostane k jej miliónovej poistke.

Indická polícia v roku 2003 obvinila všetkých štyroch mužov, ale súd ich zbavil viny pre nedostatok dôkazov. Štát sa proti oslobodzujúcemu rozsudku odvolal. Patel sa k súdu nedostavil a z Indie utiekol, približuje iDNES.cz.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR | Foto: Hindustan Times & thepostedia.com