Minuloročný výherca The Game Awards za najviac očakávanú hru sa konečne blíži! Nintendo prichádza s hrou The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom už 13. mája! Na čo sa môžu milovníci tejto hernej série tešiť?

Tvorcovia hry zverejnili oznámenie o vývoji novej hry ešte v roku 2017. Vtedy bola ukončená produkcia hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. V septembri 2022 bol na Nintendo Direct prvýkrát zverejnený dátum vydania a názov novej hry. – The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, ktorá sa mala stať pokračovaním svojho predchodcu z roku 2017.

The Legend of Zelda je herná séria vydávaná japonskou spoločnosťou Nintendo už od roku 1986. Jej vydanie sa spája so začatím novej éry videohier, pretože priniesla mnoho predtým nevídaných prvkov. Táto fantasy hra má v sebe prvky riešenia úloh, akcie, skúmania a dobrodružstva. Na svojich začiatkoch sa jej podarilo vyniknúť najmä otvoreným svetom. Práve ten bol vtedy niečo unikátne, čo posúvalo limity hrania hier na úplne nové úrovne.

Dej hier sa odohráva v kráľovstve Hyrule, ktorému vládne princezná Zelda. Hlavnou postavou je mladý muž menom Link, ktorého osudom je ochraňovať kráľovstvo na čele so Zeldou pred zlým čarodejníkom Ganondorfom, respektíve zlomyseľnou beštiou Ganonom. Okrem toho hra umožňuje svojim hráčom preskúmavať otvorený svet a plniť vedľajšie úlohy. Samozrejme, každá nová hra so sebou prináša aj nové postavy a nové herné prvky.

Úspech tejto hernej série vyústil v roku 1989 aj do vydania animovaného seriálu na jej námet. Od roku 1997 vychádzajú v Japonsku aj manga adaptácie. The Legend of Zelda je už teda kultovým dielom, ktorý za svoju viac ako tridsaťročnú históriu veľakrát zmenil herný svet.

V polovici apríla bol zverejnený tretí trailer na novú hru Tears of the Kingdom. Fanúšikovia sa zhodujú na tom, že ich tento trailer obzvlášť zasiahol a niektorí dokonca tvrdia, že je to najlepší herný trailer, aký kedy videli. Všetci už teda v napätí čakajú na deň, keď bude táto hra konečne dostupná a budú sa môcť stratiť v magickom svete kráľovstva Hyrule.

Mohlo by vás zaujať!?

Zdroj: zelda.com, zelda.fandom.com, britannica.com / Foto: youtube.com/NintendoAmerica