Prvých návštevníkov medzinárodného podujatia môžete vďaka konceptu „Youth is the Future“ stretnúť v uliciach Banskej Bystrice už tento pondelok! Pravá festivalová atmosféra sa však bude niesť ulicami mesta celý týždeň. V pestrom programe je zaradený aj sobotný koncertný blok, v rámci ktorého majú organizátori pripravený zaujímavý line-up.

Atraktívnym sprievodným prvkom The Legits Blast festivalu je už každoročne exhibícia tanečníkov z približne 80 krajín na Námestí SNP:

,,Každý rok chceme zapájať do našich aktivít aj verejnosť. Z minulých ročníkov vieme, že práve táto festivalová súčasť je pre ľudí z mesta veľmi pútavá. Krkolomné pózy a priam neuveriteľné výkony tanečníkov si tak môžu ľudia vychutnávať priamo z podnikov na bystrickom námestí,“ hovorí Martin MG Gilian, organizátor festivalu.

The Legits Blast v Banskej Bystrici

Talenty z celého sveta sa verejnosti odprezentujú v súťažnej kategórii Footwork, ktorá je do programu zaradená po dlhých ôsmich rokoch.

Hlavný program odštartuje v piatok na hornom parkovisku v areáli Europa SC a Ministry of Fun. Tanečníci tu medzi sebou zabojujú v kategóriách 1vs1 a 2vs2 Breaking, 1vs1 Kid, 1vs1 B-Girl a Cypher Cat. Do súťaží The Legits Blast sa zapoja najlepší z najlepších, medzi ktorých patria aj hviezdy Red Bull BC One All Stars.

,,Zo stoviek prihlásených budeme do sobotňajších mrazivých súbojov vyberať Top 16 z každej kategórie a už teraz sa tešíme na to, čo nám všetci predvedú,“ uvádza Gilian.

Súťaže v tanci na festivale The Legits Blast

Piatkový večer bude následne patriť oslavám v jedinečnom Urban spote. Pre účastníkov súťaže je najočakávanejším dňom sobota, kedy sa rozhodne o tituloch šampiónov:

,,Ešte predtým však sobotné ráno okorenia v priestoroch Europa SC hudobní producenti, ktorí budú medzi sebou súťažiť v rámci konceptu Beat Battle. Pre tých, ktorí si chcú osvojiť základy breakingu, sú pripravené aj tanečné workshopy, ktoré povedie Laci Strike spolu s bboy Freezom zo Švédska,“ dopĺňa Martin Gilian, známy tiež ako MGbility.

Finálový večer obohatí aj vystúpenie folklórneho súboru Urpín. Sprievodnou aktivitou v outdoorovej zóne bude tiež Skateboard Contest.

Nesmie chýbať ani hip-hopové trio Moja Reč

Nabitý sobotný program bude pokračovať koncertnou šnúrou v priestoroch Garage stage-u pred klubom Ministry of Fun.

,,V rámci koncertov sme vôbec prvýkrát vytvorili priestor pre umelcov z celého sveta, ktorí sa okrem breakingu angažujú aj v hudobnej brandži. Headlinerom koncertu bude známe slovenské zoskupenie Moja Reč,“ prezradil MGbility, ktorý sa na pódiu tiež predstaví.

Vyvrcholením hudobnej vsuvky bude vystúpenie Domi Haly & Band. Vstupenky na koncert si na mieste môžete zakúpiť v cene 15 eur.

Posledný deň sa bude niesť v atmosfére národných a medzinárodných súbojov. Ako prví sa v Urban spote o 9:00 hod. predstavia Slováci, ktorí si zmerajú sily v rámci prvej oficiálnej slovenskej súťažnej tour Breaking Slovakia. Neodmysliteľnou a zároveň divácky veľmi aktívnou časťou festivalu je súťaž Rep Your Country, v ktorej svoje schopnosti predvedú národné tímy. S festivalom sa v nedeľu večer návštevníci spoločne rozlúčia v Hoteli Šachtička.

Breaking ako samostatnú disciplínu po prvýkrát uvidíme už na najbližších olympijských hrách v Paríži v roku 2024. Šance na úspech má aj slovenský bboy Twister, ktorý sa na festivale bude usilovať o čo najlepšie umiestnenie.

Festival The Legits Blast tento rok podporujú Vyšehradský fond, Mesto Banská Bystrica, Banskobystrický samosprávny kraj, Oblastná organizácia cestovného ruchu, E-Cypher, Creative Europe, Europa SC, Europa2, R2N Business Center a spoločnosť Motor-Car Banská Bystrica.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: PR manažér Dominika Dubovanová | Foto: Dominika Dubovanová & Filip Nagy