Na Avatar: The Way of Water diváci čakajú už 13 rokov. S blížiacim sa dátumom premiéry prinášame detaily natáčania a tiež dôvod, prečo to vlastne trvalo tak dlho!

Keď v roku 2009 vyšiel film Avatar od Jamesa Camerona, svet si ho zamiloval. K dnešnému dňu je to najlepšie zarábajúci film, aký bol kedy natočený. O 13 rokov neskôr však fanúšikovia stále čakajú, či James Cameron zopakuje výnimočnosť tohto filmu.

Začiatkom tohto roka mal Avatar: The Way of Water konečne ohlásený dátum vydania na 16. december 2022. Toto oznámenie však prišlo po dlhej, problematickej histórii oneskorení a neúspechov.

S rozpočtom vyše 250 miliónov dolárov a tromi ďalšími pokračovaniami Avatara plánovanými do budúcnosti musí mať The Way of Water obrovský úspech. Po toľkých rokoch budovania sú fanúšikovia aj kritici pripravení vidieť Cameronovu novú víziu sveta Pandora.

S nástupom globálnej pandémie COVID-19 v roku 2020 sa filmový priemysel spomalil až zastavil. Cameron poznamenal, že „COVID nás zasiahol, ako zasiahol každého“. Ak nie pre pandémiu, pokračovanie Avatara sme mohli vidieť už v decembri minulého roku.

Keď Cameron v roku 2010 oznámil, že plánuje natočiť Avatar 2 a 3, vznikli obavy, že projekt je príliš veľký na to, aby ho vedel spravovať. Je obrovským záväzkom pokúsiť sa natočiť dva filmové trháky naraz, no toto je cesta, ktorou sa Cameron vybral. Napriek tomu už dokončil natáčanie Avatara 3, no tretí diel v sérii uvidíme až v decembri 2024.

Ako zvyčajne, Cameron sa rozhodol do ničoho nevrhnúť priskoro. Roky strávené na výrobe odôvodnil svojim perfekcionizmom. Nechcel totiž, aby jednoducho vydal film po dvoch rokoch a nezožal by taký úspech, aký si podľa neho zaslúži. Tiež sa chcel z väčšej časti zamerať na detaily.

Cameron sa rozhodol, že pri tvorbe Avatar: The Way of Water opustí útesy a lesy svojej sci-fi planéty. Ako už názov napovedá, naším prostredím je tentokrát oceán. Film samozrejme strávi čas aj na súši. Avšak jedným z kľúčových predností pokračovania je jeho úchvatné predstavenie vodnej flóry a fauny Pandory.

A to nie je všetko. Avatar 3, Avatar 4 a Avatar 5 by mali vyjsť do roku 2028.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: movieweb.com, cinemablend.com | Foto: instagram.com/avatar