Muzikálový festival Jozefa Bednárika patrí už aicky k obľúbeným letným hudobným akciám Slovenska a Česka.

Počas predchádzajúcich ročníkov si vytvoril kredit hudobného sviatku, kde sa schádzajú milovníci príjemných melódii z celej krajiny. Práve oni vytvárajú nezameniteľnú atmosféru na festivalovej Terase muzikálovej slávy Jozefa Bednárika v Kúpeľoch Brusno. Práve pre priam až domácu atmosféru, kde sa stiera bariéra medzi hľadiskom a javiskom si účinkovanie na tejto akcii nevedia vynachváliť ani účinkujúci.

Aj tento rok sa preto v Kúpeľoch Brusno na festivale zídu mnohé rešpektované herecké a muzikálové osobnosti, ktoré akcii dodávajú punc najvyššej exkluzivity.

Muzikálový festival
Program – Muzikálový festival Jozefa Bednárika

Hlavná hviezda – rodák z Banskej Bystrice

Medzi účinkujúcimi tento ročník zažiari Banskobystrický rodák a jedna z najväčších muzikálových osobností Pražských scén Marian Vojtko. Po prvý krát si na terase vypočujeme šansónový koncert v podaní šarmantnej Světlany Nálepkovej. Lahôdkou bude dozaista aj komponovaný koncert zostavený zo známych piesni legendárneho muzikálu Na skle maľované. Naštudovali sme ho a uvedieme ho ako poctu k nedožitým 80tinám majstra Dočolomanského.

Festivalový program začne v sobotu 20.8. o 16:00 hod. tradične veľkým priestorom pre mladých začínajúcich umelcov.

TALENTY – koncert žiakov odboru Hudobno dramatické umenie Konzervatória J.L. Bellu Banská Bystrica

Michal Dočolomanský 80, MAĽOVANÝ NA SKLE – komponovaný festivalový koncert v réžii Jaroslava Moravčíka.  Účinkujú Ján Slezák, Mária Straková, Terezia Králiková, tanečná skupina Jaroslava Moravčíka a hudobná skupina Júliusa Selčana

ŠANSÓNY SPOD ORLOJA – Svetlana Nálepková

SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL – Galaprogram s odovzdávaním ocenení Brusnianska Brusnica a Tabule muzikálovej slávy – Ján Slezák, Gabriela Očkajová, Peter Krivý, Matej Lacko, Michaela Nosková, Nikola Ďuricová, Petra Peterová, Matej Krajčovič, Peter Paleček, ceremoniál moderuje Liv Bielovič  

HVIEZDY – Marián Vojtko a jeho hostia

Čítajte tiež!?

Zdroj: Ján Kubiš, Foto: Archív Ján Kubiš