Americký miliardár a filantrop Bill Gates žiada pevnejšie úsilie v boji proti klimatickej kríze a hladomoru vo svete. Informovali o tom v piatok agentúry AP a DPA.

Financovanie klimatickej zmeny podľa Gatesa ešte vždy zaostáva za tým, koľko by bolo potrebné:

,,Rýchlosť inovácií sa musí zvýšiť, aby bolo prijímanie zelených riešení vo všetkých oblastiach dostupnejšie,“ povedal.

Klimatickú zmenu označil za najnáročnejší projekt, aký kedy muselo ľudstvo riešiť.

,,Veľká časť fyzickej infraštruktúry, ktorú sme v predchádzajúcich rokoch vytvorili, sa musí zmeniť,“ povedal v New Yorku na okraji konferencie združenia Goalkeepers, ktorú vedie jeho nadácia.

Táto nadácia, ktorá nesie názov Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov, v stredu oznámila príspevok až vo výške 100 miliónov dolárov s cieľom rýchlejšie reagovať na hladomor a podvýživu, pripomína AP. Tieto prostriedky plánujú použiť na financovanie projektov v oblasti dodávok hnojív pre roľníkov v Afrike i ďalšie iniciatívy.

Do združenia Goalkeepers, vedeného Nadáciou Gatesovcov, patria osoby zastupujúce rôzne kultúry, profesie a záujmy. Usilujú sa dosiahnuť 17 globálnych cieľov v oblasti udržateľného rozvoja, ktoré sa vzťahujú na chudobu, hladomor, zdravie, vzdelávanie i zmenu klímy.     

Na plnení týchto cieľov sa členské krajiny OSN dohodli ešte v roku 2015 v rámci Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj. Konferencia Goalkeepers sa uskutočnila na okraji 77. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR | Foto: Twitter & De Morgen