Bratislavskí železniční policajti objasnili trestný čin zatajenia veci, v tomto prípade zabudnutý kufor cestujúcej, ktorá išla vlakom smerom zo Žiliny do Nového Mesta nad Váhom. V kufri sa okrem oblečenia nachádzala aj flauta v hodnote viac ako 6000 eur.

Zabudnutý kufor našiel pracovník upratovacej služby, ktorý si ho prisvojil a flautu ponúkal prostredníctvom internetového bazáru na predaj.

,,Otec majiteľky flauty tento inzerát našiel a nadviazal s predávajúcim komunikáciu. Pri bližšej komunikácii s páchateľom sa utvrdil v tom, že ide o dcérinu flautu, avšak predávajúci sa po čase odmlčal,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

Flautu nakoniec vrátili majiteľke

Železniční policajti muža identifikovali a ten sa im pri následnom výsluchu dobrovoľne priznal. Muž však medzitým flautu odovzdal do jednej zo záložní v centre Bratislavy, kam si ju policajti prišli vyzdvihnúť.

,,Flautu následne odovzdali jej majiteľke. Muž, ktorý si tento kufrík prisvojil, v súčasnosti už čelí obvineniu z trestného činu. V prípade preukázania viny pred súdom mu za toto konanie hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ spresnila Šimková.

Polícia na svojom oficiálnom facebookovom účte zdôrazňuje fakt a zároveň odporúča občanom, aby v prípade nálezu predmetu, ktorý nie je ich vlastníctvom, si ho neprivlastňovali, ale odovzdali ho bezodkladne na najbližšom policajnom oddelení.

Polícia zverejnila na facebooku ukradnutú flautu

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR / redakcia | Foto: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj & techbyte.sk