Cottagecore je nový trend, ktorý oslavuje idealizovaný vidiecky život. Čo na ňom tak láka tisíce ľudí z celého sveta?

Cottagecore je na vzostupe! Ak ste zrazu obklopení veľkým množstvom obrázkov nostalgických vidieckych scén a sedliackych šiat s čipkou, nie ste jediní!

cottagecore

Takéto fotky sa v poslednej dobe objavili na našich sociálnych sieťach, ak však netušíte prečo, ste na správnom mieste.

Cottagecore je hnutie, ktoré sa vracia k poľnohospodárskemu životu. Ospevuje zručnosti a remeslá. Ide o život v súlade s prírodou. Esteticky ide o priklonenie sa k tradičnému vidieckemu štýlu, romantickému a nostalgickému.

Aktivity a estetika, ktoré cottagecore zahŕňa, sú široké a komplexné. Zahŕňajú všetko od módy po záhradníctvo, varenie až po šatenie. Taký je aj jeho pôvod. Je to čiastočne reakcia proti kapitalizmu a nášmu rastúcemu času strávenému pred obrazovkou. Cottagecore začal napĺňať sociálne siete ako instagram, tiktok, tumblr a podobne.

Kľúčové estetické komponenty prinášajú rôzne prírodné prvky do interiéru. Ide o sušené kvety, čerstvé kvety, izbové rastliny – spolu s prirodzenou farebnou paletou a neutrálnymi a teplými tónmi. Na záver pridajte zdravú dávku histórie inšpirovanej zo starého farmárstva a nejaký starý riad vašej babky a ste na dobrej ceste.

Ako každý štýl, aj cottagecore je živá, dýchajúca vec, ktorá sa neustále vyvíja a mení. Tiež si zachováva svoju teplú a pohodlnú atmosféru najmä s blížiacimi sa sviatkami a tendenciou vybavovať si spomienky na detstvo aj na rodinu.

Mohlo by Vás zaujímať:

Zdroje: architecturaldigest.com | Foto: architectualdigest, tasteofcinema, extraspacestorage