Bývalý americký prezident Donald Trump si opäť uťahoval zo zhoršujúcej sa klimatickej krízy. Informovala o tom agentúra DPA.

Trump v sobotu večer počas predvolebného mítingu v meste Anchorage v štáte Aljaška, na ktorý prišiel podporiť Sarah Palinovú, kandidujúcu v novembrových voľbách do Snemovne reprezentantov USA, sa k danej problematike vyjadril nasledovne:

,,Na plážach budeme mať trochu viac pozemkov, čo nie je najhoršia vec na svete. Počul som, že hladina oceánu v nasledujúcich 300 rokoch stúpne o osminu palca (približne 0,32 centimetra). Máme väčšie problémy.“

Súčasný prezident USA má na zmenu klímy odlišný pohľad

Zas a znova spochybňoval tvrdenia, že zmena klímy je spôsobená človekom. Podľa neho boli jednoznačne vedecky vyvrátené. DPA pripomína, že republikán Trump počas svojho funkčného obdobia inicioval odstúpenie USA od parížskej dohody o ochrane klímy. Jeho nástupca, demokrat Joe Biden, však po nástupe do funkcie začiatkom minulého roka toto rozhodnutie zvrátil a boj proti klimatickej zmene zaradil medzi svoje najdôležitejšie ciele.

Bývalý prezident USA sa vo svojom vystúpení nevyjadril priamo k tomu, či chce opäť kandidovať v prezidentských voľbách v roku 2024. Konštatoval iba, že „náš veľkolepý Biely dom získame späť“. Zároveň zopakoval aj svoje nepodložené tvrdenie, že o víťazstvo vo voľbách v roku 2020 bol pripravený vďaka podvodom.

Trump tiež vyjadril svoju podporu bývalej kandidátke na viceprezidentku Sarah Palinovej, ktorá sa tentoraz uchádza o miesto v Snemovni reprezentantov. Voličov preto vyzval, aby „skvelú a legendárnu Palinovú“ poslali do Washingtonu.

Sarah Palinová sa v sobotu krátko objavila po Trumpovom boku:

,,Máme ťa radi, preto potrebujeme, aby si sa vrátil,“ povedala na adresu Donalda Trumpa.

Ten vyhlásil, že republikáni znovu získajú väčšinu v Snemovni reprezentantov:

,,Raz a navždy ukončíme politickú kariéru šialenej Nancy Pelosiovej,“ konštatoval na margo demokratickej predsedníčky tejto komory Kongresu.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR | Foto: Getty Images