Festival TVOR•BA spojí neprofesionálnych umelcov z celého Slovenska 9. až 12. marca v Bratislave. Organizátori avizujú, že 4. ročník multižánrového festivalu tvorivosti zaplní divadlá, galérie a kinosály. „Po dvojročnej prestávke vznikne v Bratislave opäť priestor na vzájomné inšpirácie a radosť z tvorivosti,“ uviedla Alexandra Žilavá z Národného osvetového centra (NOC), ktoré je organizátorom podujatia.

Návštevníci festivalu si budú môcť vyskúšať napríklad aj to, ako sa dá výtvarne experimentovať so starými filmovými pásmi. Tiež ako sa naučiť rýchlo a bezbolestne tancovať skakanu zo Šarišského Jastrabia. Sprievodný program festivalu má ponúknuť tiež možnosť vidieť to, ako sa vyvolávajú fotografie pomocou kávy.

„Bratislavčania sa môžu tešiť na koncerty, divadelné a folklórne predstavenia, literárne besedy, filmové projekcie, výstavy fotografií a výtvarnej tvorby,“ avizuje NOC. Potvrdzuje, že do hlavného mesta prídu najlepší neprofesionálni umelci z celého Slovenska – víťazi celoštátnych postupových súťaží, ktorých je vyhlasovateľom.

Jednotlivé programy sa budú odohrávať v bratislavskom Starom Meste v NOC, vo V-klube, v Dome umenia, Teatre Colorato a na ďalších miestach. Festival slávnostne otvorí happening, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 9. marca vo večerných hodinách v Dome umenia.

Festival TVOR•BA je určený pre všetkých, ktorí umelecky tvoria, majú radi umenie alebo sa o ňom chcú dozvedieť viac. Aktuálne informácie o programe bude organizátor postupne uverejňovať na www.tvor-ba.sk.

Možno ťa zaujme!?

Zdroj: TASR, redakcia ČoJee!? / Foto: Freepik